Як зробити похідну лазню. прикрашаємо свою квартиру підручним матеріалом.

Бути прихильником «дикого» туризму зовсім не означає відмовлятися від усіх звичних зручностей. Приміром, попаритися в лазні можна навіть в лісі на березі природної водойми. Для цього не знадобиться зводити капітельні стіни і класти складну каменку. Спорудити просту парну зможе одна людина з підручних засобів або за допомогою спеціального похідного банного набору.
Вам знадобиться
 • - готова мобільна лазня;
 • - жердини для каркаса;
 • - камені;
 • - сокира;
 • - поліетилен ( тент);
 • - дрова;
 • - вода;
 • - кружка, ківш і велика ємність для води;
 • - мотузка ( дріт);
 • - скотч;
 • - солома (гілки, лапник, трава);
 • - березові або дубові віники.
Інструкція
1
Купіть готову похідну баню , якщо любите часто й подовгу відпочивати на природі. Вивчіть ринок таких конструкцій, наприклад, продукцію «Мобіба» («Мобільні лазні») або «Алтай». В повноцінні комплекти входять складні каркасні стіни і портативна грубка з трубою. Можна підібрати сауну в людський зріст і навіть з передбанником. Зрозуміло, доведеться подбати про транспортування об'ємної покупки. Більш компактний і економічний варіант - тентовая палатка кшталт «Нова Тур», яку при необхідності можна вийняти з сумки і відрізати на саморобний каркас.
2
Знайдіть відповідне місце для установки лазні. Поруч повинні бути тепла річка або озеро, щоб після імпровізованої парилки можна було зануритися. Вода вам знадобиться також для обдаванія кам'янки і запобігання можливої пожежі. Добре, якщо на березі є цільна скеля - вона стане прекрасною статтю для похідної сауни.
3
Зберіть камені - без них не обійдеться навіть самий «наворочений» банний набір з дерев'яною піччю. Вони повинні бути різної форми і розміру, щільні і однорідні. Якщо є вибір і ви розбираєтеся в породах, вибирайте вулканічні; граніт, базальт або андезит. Для перевірки міцності елемент майбутньої парної можна розжарити і опустити в воду, або вдарити про інший камінь. Паралельно займіться збором дров.
4
Розведіть вогнище, щоб каміння встигли як слід нагрітися (протягом 3-4-х годин). Найпростіший варіант - зробити кам'яну гірку, обкласти її великою кількістю колод і підпалити. Можна також викласти шари: дрова; камені; дрова і т.д.
5
Поки багаття прогорає, почніть споруджувати каркас для лазні. Якщо у вас готова палатка, складіть її згідно інструкції виробника. Для «голого» тенту без стійок і для саморобних стін знайдіть довгі жердини. Встановіть вертикальні палиці по периметру, а поперечні скріпіть зверху мотузками (дротом). Натягніть на каркас стіни; оптимальний підручний матеріал - великий відріз товстого поліетилену.
6
Перевірте, наскільки розжарилася кам'янка - бризніть на неї водою. Якщо волога засичала і випарувалася, потрібно перенести мобільні стіни і встановити з над пічкою. Натягніть дах так, щоб над гарячими каменями вона стала більш похилим - тоді жар не застоюватиметься. Зафіксуйте палатку чотирма кілочками, а плівку - камінням.
7
Залишиться викласти підлогу з соломи, трави, гілля. По можливості приготуйте березові або дубові віники на місці, залишки гілок теж використовуйте як настилу. Поставте в баню ємність з водою, кухоль або ківш - і можна паритися.
Корисна порада
Деякі любителі лазні на свіжому повітрі спочатку споруджують каркас і стіни, потім розжарюють на віддалі камені і швидко перетягують їх в парилку відрами або лопатами. При наявності часу і навику можна викласти повноцінний камін і протопити його дровами.