Як пересадити троянду і доглядати за нею. Як очистити сільський ставок.

При покупці троянди в горщику її необхідно пересадити, так як субстрат, в якому рослина посаджено спочатку, не містить жодних поживних речовин. Зазвичай це легкий наповнювач або чистий торф.
Вам знадобиться
  • - троянда (кімнатна рослина);
  • - горщик;
  • - субстрат для посадки;
  • - мильний розчин;
  • - епін;
  • - вода.
Інструкція
1
При покупці троянди не поспішайте її негайно пересаджувати. Рослині необхідний невеликий реабілітаційний період для звикання до нових умов (2-3 дні).
2
Перед пересадкою рослина промийте теплим мильним розчином. Для цього в невелику, але глибоку ємність налийте кип'яченої води. Додайте мильної стружки з розрахунку на 1 літр рідини - 1 чайна ложка мила. Акуратно занурте рослина в ємність з готовим розчином на 10-15 хвилин.
3
Рослина обприскати чистою водою з додаванням епін. Для цього розведіть на 1 літр рідини 5-7 крапель засобу. Після цього накрийте троянду поліетиленовим пакетом, не допускаючи дотику з рослиною. При цьому не забувайте щодня провітрювати її.
4
Через 2-3 дня витягніть рослина з ємності. Коріння троянди занурте в теплу воду. Акуратно змийте всю землю. Не дивуйтеся, якщо виявите на коренях неткане полотно. Обережно видаліть його, не травмуючи рослина. Промивку кор ній необхідно обов'язково провести, щоб видалити хімічні речовини, які входять в транспортувальний грунт.
5
Розсадіть кожен корінь троянди в індивідуальну ємність. Горщик вибирайте трохи вільніше старого. Врахуйте: у великій ємності троянда цвістиме гірше, достатньо 3-5 см різниці в діаметрі. Також при покупці квіткового горщика зверніть увагу на наявність дренажних отворів.
6
Субстрат для посадки підготуйте пухкий із слабокислою або нейтральною реакцією. Придбати грунт можна в спеціалізованому магазині.
7
Посадку рослини виробляєте на глибину 5-7 см. Після цього грунт полийте чистою водою кімнатної температури. Протягом 2-3 днів після пересадки ємність з рослиною розташуйте в затіненому місці.
8
Не забувайте доглядати за трояндою, регулярно поливаючи і підгодовуючи рослина мінеральними й органічними добривами.