Як зробити різні колонтитули.

Порожні області на полях документа прийнято називати колонтитулами. У них можна розміщувати не тільки текст, а й графічні об'єкти. До колонтитулів можна застосувати єдиний стиль оформлення або зробити їх різними.
Інструкція
1
Робота з колонтитулами в редакторі Microsoft Office Word починається з вкладки «Вставка». Знайдіть на панелі інструментів розділ « Колонтитули » і виберіть ту область, яку хочете оформити, натиснувши на відповідну кнопку - «Верхній колонтитул» або «Нижній колонтитул». У випадаючому списку виберіть відповідний вам макет або команду «Змінити верхній/нижній колонтитул».
2
Також доступ до колонтитулів можна отримати, клікнувши по полю в документі правою кнопкою миші і вибравши з контекстного меню потрібну команду. Для виходу з режиму редагування колонтитулів клікніть двічі лівою кнопкою миші в робочій області документа.
3
Щоб колонтитули відображалися у всьому документі, а на титульній сторінці їх не було, відкрийте вкладку «Розмітка сторінки» («Макет сторінки»). У розділі «Параметри сторінки» натисніть на кнопку у вигляді стрілки, відкриється діалогове вікно «Параметри сторінки». Перейдіть в ньому на вкладку «Джерело паперу» і встановіть маркер в поле «Першої сторінки» в групі «Розрізняти колонтитули». Натисніть на кнопку ОК.
4
Щоб створити різні колонтитули для парних і непарних сторінок, також перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки» і викличте діалог «Параметри сторінки» з однойменного розділу. У вікні, перейдіть на вкладку «Джерело паперу» і встановіть маркер в групі «Розрізняти колонтитули» навпроти пункту «парних і непарних сторінок».
5
Щоб зробити різні колонтитули для різних сторінок, розбийте документ на розділи. Для цього перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки» і в розділі «Параметри сторінки» натисніть на кнопку «Вставити розриви сторінок і розділів». У розгорнулося меню виберіть відповідний вам варіант розриву розділу.
6
Зробіть активним колонтитул, який хочете змінити (дивитися крок перший і крок другий). Ви перейдете в режим редагування колонтитулів, а також стане доступно контекстне меню на вкладці «Колонтитули». Натисніть на кнопку «Переходи» і, користуючись наявними кнопками, пересувайтеся по колонтитулів розділів, оформляючи їх у відповідності зі своїми потребами. При цьому переконаєтеся, що кнопка «Як в попередньому розділі» не активна.
Працюючи з текстами в Word, користувачі використовують таку корисну функцію, як колонтитул.

Дійсно зручно, виводячи документ на друк, виносити додаткову інформацію - дату друку, номер сторінки або шлях до папки із збереженням. Все це можливо здійснити за допомогою колонтитула. Але бувають ситуації, коли при друку багатосторінкового документа потрібно в колонтитулі вказувати свої назви, відповідні сторінці або разделу.Чтоби вставити колонтитул правильно, потрібно переконатися в тому, що кожна глава або розділ починається з нової сторінки, незалежно від того, чи написаний текст майже до кінця сторінки або половина сторінки залишається порожньою. Така вимога обумовлена тим, що на кожній сторінці буде різний колонтитул. Щоб виконати дану вимогу, потрібно встановити курсор на початок розділу або глави документа, потім на панелі інструментів активувати «Вставка» і вибрати команду «Розрив». У діалоговому вікні в групі «Новий розділ» потрібно активувати функцію «З наступного сторінки» і натиснути ОК.Далее за допомогою меню «Вид» активуємо команду «Колонтитули». У панелі, колонтитулів можна переходити на будь - верхній або нижній колонтитул. Залежно від того, відформатовані чи назви глав як «Заголовки», то в колонтитулах можна просто вписувати назви глав по порядку. Перехід до наступного розділу відбувається після натискання кнопки «Перехід до наступного» .Якщо ж голови або розділи документа відформатовані із застосуванням відповідних стилів, тоді в меню «Вставка» на панелі інструментів активуємо команду «Посилання», потім вибираємо підкоманду «Перехресне посилання». У діалоговому вікні в полі «Тип посилання» потрібно вибрати «Тема». В полі «Вставити посилання на" вибираємо "Текст заголовка» і потім вибираємо команду «Для якого заголовка». Ставимо галочку напроти потрібного заголовка і натискаємо «Вставити». Для кожного розділу за допомогою кнопки «Перехід до наступного» проробляємо аналогічну процедуру - вставляємо відповідний заголовок.Чтоби вставити колонтитул правильно, потрібно звертати увагу на заголовок, присутній у колонтитулі, наприклад, з попереднього розділу. У правому верхньому куті колонтитула може стояти назва глави або розділу, тому потрібно прибрати зв'язок з попереднім колонтитулом. Для цього потрібно натиснути кнопку «Як в попередньому» на панелі колонтитулів. Прибираємо текст колонтитула і вставляємо заголовок з області «Для якого заголовка».