Як заводити авто з АКПП. Як завести машину.

Автомобілі з автоматичною коробкою перемикання передач (АКПП) заводяться інакше, ніж ті, у яких трансмісія механічна. Відмінності істотні, однак виробники подбали, щоб перевчитися було просто.
Вам знадобиться
  • Автомобіль з АКПП.
Інструкція
1
Ретельно вивчіть всі робочі положення, в які перекладається важіль вибору діапазону (РВД) коробки передач машини з АКПП. Вони супроводжуються літерними і цифровими позначеннями.
2
Запам'ятайте, в якому з цих положень дозволяється заводити автомобіль. Зазвичай вони позначаються буквами P (від англ. Parking - парковка) і N (від англ. Neutral - нейтраль).
3
Переведіть важіль вибору діапазону в зону P. Цей стан трансмісії відповідає тривалій стоянці. Елементи управління вимкнені. Вихідний вал блокований. Рух неможливо, а ось запуск двигуна дозволений.
4
Заведіть автомобіль. Двигун буде працювати на холостому ходу.
5
Увімкніть селектор в позицію N. У цьому випадку вихідний вал не блокується і машина здатна рухатися. Наприклад, її можна буксирувати. Також при цьому положенні важеля вибору діапазону дозволяється заводити двигун.
6
У будь-якому випадку, перед спробою завести мотор обов'язково проконтролюйте положення важеля вибору діапазону. Вивчіть, які позиції РВД неприпустимі при заводі автомобіля. Це R (від англ. Reverse, або задній хід). А також усі (чотири або більше в залежності від марки машини) зони руху вперед: D, 3, 2 і 1 (L).
7
Довіртеся власного автомобіля. Як правило, машини з АКПП обладнані системою пасивної безпеки. Вона не дає автолюбителю завести двигун в інших положеннях селектора, крім P або N.
8
Заведіть автомобіль з АКПП з буксира. Встановіть селектор в положення N, включіть запалення і відразу почніть буксирування. Щоб досягти потрібного тиску масла в трансмісії, холодну машину розженете до швидкості 30 км/год, розігріту - 50 км/год. Через 2 хвилини їзди на зазначеній швидкості переведіть селектор в режим L або 2. Натисніть на педаль газу. Щоб не перегріти коробку передач, через кілька секунд поверніть селектор в положення N незалежно від того, заробив мотор чи ні. Повторіть спробу, проїхавши деякий час на нейтрали.
9
Подібним чином можна заводити автомобіль, який стоїть на гірці. Поставте важіль в позицію N і підштовхніть машину по спуску. Коли вона отримає достатній розгін, перемкніть важіль у режим зниженої передачі і натисніть на газ. Поверніть селектор в нейтральне положення незалежно від результату.
Зверніть увагу
Врахуйте, що машину з АКПП можна буксирувати на швидкості не більше 30 км/год, на відстань не більше 50 км.Імейте на увазі, що виробники машин з автоматичною коробкою передач не рекомендують заводити їх з штовхача. Вважається, що АКПП автомобіля вийде з строя.Но забувайте, що при непрацюючому двигуні на автомобілі не працюють гідропідсилювач керма і підсилювач гальм.