Як визначити строк корисного використання автомобіля. строк корисного використання старого автомобіля.

Термін корисного використання встановлюється організацією при прийнятті до обліку основного засобу для розрахунку і нарахування амортизації. Він визначається із застосуванням класифікатора ОКОФ (Класифікація основних засобів) і з урахуванням класифікації основних засобів, що включаються в амортизаційні групи.
Вам знадобиться
  • - класифікатор ОКОФ;
  • - класифікація основних засобів, що включаються в амортизаційні групи;
  • - паспорт транспортного засобу.
Інструкція
1
Виберіть у класифікаторі ОКОФ розділ «Засоби транспортні». Кожна позиція класифікатора включає в себе дев'ятизначний цифровий десятковий код, контрольне число (КЧ) і найменування основного засобу. Контрольне число використовується для захисту кодів класифікатора.
2
Визначте код в класифікаторі для придбаного автомобіля. У деяких випадках для визначення коду потрібна додаткова інформація про автомобіль: робочий об'єм двигуна (для легкових автомобілів) і вантажопідйомність (для вантажних автомобілів).
3
Відкрийте класифікацію основних засобів, що включаються в амортизаційні групи. За обраному коду ОКОФ знайдіть амортизаційну групу для вашого автомобіля. Встановіть строк корисного використання автомобіля в межах, встановлених для даної амортизаційної групи.
4
Якщо придбаному автомобілю з яких-небудь причин не можна присвоїти код за класифікатором ОКОФ, визначте термін його корисного використання самостійно. Загальні норми його визначення встановлені у пункті 20 ПБУ 6/01 «Облік основних засобів». Відповідно до них організація має право встановлювати строк корисного використання, ґрунтуючись на технічної документації до основного засобу, а також з урахуванням його стану.
5
Оформіть наказ за підписом керівника про встановлення строку корисного використання автомобіля. У наказі необхідно послатися на відсутність інформації про це основному засобі в класифікаторі ОКОФ. Цим же локальним нормативним актом встановлюється строк корисного використання, якщо організація взяла автомобіль в оренду. У цьому випадку він буде рівним терміну оренди машини.
6
Встановіть строк корисного використання для вживаного автомобіля з урахуванням часу його експлуатації у попереднього власника. Для цього відніміть з строку корисного використання, що визначається за класифікацією основних засобів, що включаються в амортизаційні групи, кількість часу фактичної експлуатації автомобіля у попереднього власника.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=192kc2OH3Rw