Як організувати vpn-з'єднання.

VPN- з'єднання організовується для того, щоб об'єднати окремі комп'ютери або локальні мережі в єдину віртуальну мережу. В результаті забезпечується цілісність і секретність переданої інформації всередині цієї мережі. VPN-з'єднання може налаштовуватися як для потреб приватних мереж, так і для надання виходу в інтернет провайдерами.
Інструкція
1
Натисніть на меню «Пуск» і виберіть пункт «Панель управління». Знайдіть розділ «Мережа та інтернет». Для організації VPN-з'єднання необхідно запустити оснастку «Центр управління мережами і загальним доступом». Також можна натиснути на значок мережі в треї і вибрати аналогічну команду. Перейдіть до створення нового підключення або мережі, зазначивши, що необхідно організувати підключення до робочого столу. Натисніть кнопку «Далі». З'явиться запит використання існуючого підключення. Поставте галочку на пункті «Ні, створити нове підключення" і перейдіть до наступного етапу налаштувань.
2
Виберіть команду «Використовувати моє підключення до інтернету», щоб налаштувати VPN-з'єднання. Відкладіть що з'явився запит налаштування інтернету перед продовженням. З'явиться вікно, в якому необхідно вказати адресу VPN-сервера відповідно до договору і придумати назву для підключення, яке буде відображатися в центрі управління мережами і загальним доступом. Відзначте галочкою пункт «Не підключатися зараз», інакше комп'ютер відразу ж після настройки спробує встановити з'єднання. Відзначте пункт «Використовувати смарт-карту», якщо віддалений VPN-вузол перевіряє справжність підключення по смарт-карті. Натисніть «Далі».
3
Введіть логін користувача, пароль і домен, згідно з якими ви отримуєте доступ до віддаленої мережі. Натисніть кнопку «Створити» і дочекайтеся завершення настройки VPN-з'єднання. Тепер необхідно встановити підключення до інтернету. Для цього натисніть на значок мережі в треї і запустіть настройку властивостей створеного підключення.
4
Відкрийте вкладку «Безпека». Встановіть «Тип VPN» - «Автоматично» і «Шифрування даних» - «Необов'язкове». Відзначте пункт «Дозволити наступні протоколи» і виберіть протоколи CHAP і MS-CHAP. Перейдіть на вкладку «Мережа» і залиште галочку тільки біля пункту «Протокол інтернету версії 4». Натисніть кнопку «Ок» і підключіть VPN -соєдіненіє.
Будь-яка vpn- мережа передбачає наявність певного сервера, який забезпечуватиме зв'язок мережевих комп'ютерів та інших пристроїв. Одночасно з цим вона забезпечує деяким з них (або всім) доступ до зовнішньої мережі, наприклад - інтернету.
Вам знадобиться
  • - мережевий кабель;
  • - мережева карта.
Інструкція
1
Самий простим прикладом vpn-мережі може послужити створення локальної мережі між двома комп'ютерами, кожен з яких буде отримувати доступ до інтернету. Природно, пряме з'єднання з сервером провайдера буде тільки у одного ПК. Виберіть цей комп'ютер.
2
Встановіть в нього додатковий мережевий адаптер, який буде з'єднаний з другим комп'ютером. Використовуючи мережний кабель потрібної довжини, з'єднайте мережеві карти двох комп'ютерів між собою. До іншого мережного адаптера основного ПК підключіть кабель провайдера.
3
Налаштуйте підключення до інтернету. Це може бути LAN або DSL-з'єднання. В даному випадку це зовсім не важливо. Завершивши створення і налаштування нового підключення, перейдіть до його властивостей.
4
Відкрийте меню «Доступ» у вікні. Дозвольте використовувати це з'єднання з інтернетом всім комп'ютерам, що входять до складу певної локальної мережі. Вкажіть мережа , утворену вашими двома комп'ютерами.
5
Відкрийте настройки мережевого адаптера, який з'єднаний з другим комп'ютером. Виділіть протокол інтернету TCP/IPv4 і натисніть кнопку «Властивості». Виберіть пункт «Використовувати наступний IP-адреса». Встановіть значення цього параметра 212.212.212.1. Збережіть зміни.
6
Налаштування першого комп'ютера на цьому закінчена. Відкрийте настройки протоколу TCP/IPv4 у мережного адаптера другого ПК. Беручи до уваги значення IP-адреси, задане в попередньому пункті, встановіть наступні параметри для пунктів даного меню: - 212.212.212.2 - IP-адреса; - 255.255.255.0 - Маска підмережі; - 212.212.212.1 - Основний шлюз; - 212.212.212.1 - Сервери DNS.Сохраніте настройки цього меню.
7
В даному випадку ваш перший комп'ютер виконує функції vpn-сервера, забезпечуючи доступ до інтернету та локальної мережі другого ПК. Оновіть підключення до інтернету першого комп'ютера. Переконайтеся в наявності доступу до всесвітньої павутини у другого пристрою.