Як поставити гараж у дворі.

Автомобілів на вулицях російських міст стає все більше. Кожному автовласнику хочеться, щоб машиною можна було скористатися в будь-який момент. Водночас, залишати її на відкритій парковці біля будинку не завжди безпечно, навіть якщо такий майданчик є. Багато хто мріє про гаражі під дворі. Іноді побудувати притулок для свого «чотириколісного друга» вдається, але спочатку необхідно оцінити умови.
Вам знадобиться
  • - технічна документація на будинок і прибудинкову територію.
Інструкція
1
Огляньте двір. Виберіть декілька відповідних ділянок. Це не повинні бути газони, спортивні або дитячі майданчики. На цей рахунок існують досить жорсткі нормативи, порушувати які не можна, бо це буде ущемляти права інших мешканців. Під територією майбутнього гаража не повинно бути ніяких комунікацій. Щоб встановити факт їх наявності, знадобиться технічна документація.
2
Встановіть власника вподобаного вам ділянки. Цей шматок землі може входити, наприклад, до складу прибудинкової території. В цьому випадку власниками найчастіше є мешканці або муніципалітет, але може бути і федеральна, і регіональна структура. З'ясувати це найкраще у відділі управління муніципальним майном.
3
У місцевій адміністрації повинна бути і технічна документація на будинок і прибудинкову територію. Вона може знаходитися в відділі головного архітектора, капітального будівництва або управління житлово-комунальним господарством. Вам потрібно дізнатися, чи не проходять під зацікавила вас ділянкою водопровідні, каналізаційні, теплові мережі, силовий кабель і т. Д. Якщо комунікації маються, від ідеї спорудження гаража доведеться відмовитися. Дозволи в цьому випадку ніхто не дасть, а в разі самозахоплення гараж буде знесений при першій же аварії на мережах.
4
Визначивши власника, зверніться до нього з проханням укласти договір оренди на будівлю гаража. В муніципальні, регіональні і федеральні органи необхідно написати заяву. Якщо ж ділянка входить до складу прибудинкової території, вирішувати будуть власники. Скличте загальні збори, вийдіть на нього зі своєю пропозицією і попросіть вас підтримати.
5
Замовте проект. Не виключено, що у відділі головного архітектора або комітеті муніципального майна вам порекомендують певну проектну організацію. Швидше за все, з рекомендацією доведеться погодитися. Проект узгодьте у відділі головного архітектора. У деяких населених пунктах його функції може виконувати інший підрозділ адміністрації. Про це можна дізнатися в приймальній голови муніципального освіти або голови адміністрації. Вам повинні видати дозвіл на будівництво.
6
Зверніться в будівельну організацію. Може бути, подібними роботами займається керуюча компанія, що обслуговує будинок. Укладіть договір з фірмою, закупите матеріали. Звичайно, ви можете побудувати гараж і своїми руками, але тоді не виключені труднощі з прийомом в експлуатацію. Якщо ж будує ліцензована фірма, вам залишиться тільки підписати акт і знову звернутися до відділу головного архітектора для оформлення акта введення в експлуатацію.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=K7zSevhMHOw
Зверніть увагу
Через кілька років можна спробувати оформити гараж і землю під ним у власність. Замовте кадастровий паспорт. Зверніться до власника землі з проханням передати вам землю на влаштовують його умовах. Право власності на сам гараж, швидше за все, доведеться встановлювати через суд.