Як навчити читати правильно. Як навчиться читати по англійськи.

Починати вчити дитину читання можна, коли йому виповниться один рік, але оптимальним є період з 2,5 до 5 років. Вправи, спрямовані на навчання читання, займають не більше 10-15 хвилин в день, а результат помітний вже через кілька місяців. Маленьким дітям складно вивчити алфавіт, їм набагато легше запам'ятати написання цілих слів, а не окремих букв. Тому навчання малюків читання будується на запам'ятовуванні слів, словосполучень, пропозицій, написаних великим шрифтом на білих картках.
Вам знадобиться
  • Листи білого паперу, ножиці, червоний маркер, книги
Інструкція
1
Виріжте з щільного білого аркуша паперу картку розміром 10x50 см. Червоним маркером з товстим стрижнем напишіть на картці слово, відоме малюкові. Використовуйте ті слова, які він часто чує і значення яких добре розуміє. Наприклад, слова «мама», «тато», «баба», «діда», імена членів родини, назви улюблених продуктів («цукерка», «банан»), іграшок («машинка», «конячка»). Розмір карток можна буде поступово зменшувати, як і розмір шрифту.
2
Приготуйте 15 карток зі словами. Покажіть дитині одну картку, чітко скажіть слово, яке на ній написано. Візьміть другу, третю, четверту, п'яту картку і повторіть процедуру. Демонструвати малюкові картки зі словами слід не довше 1-2 секунд. Показавши п'яту картку, завершите заняття. Похваліть дитину, обійміть його. Протягом дня повторіть заняття тричі, роблячи перерву між ними не менше півгодини. На другий день додайте п'ять нових карток. На третій день - решту п'ять карток зі словами. Таким чином, на третій день число занять з малюком збільшиться до дев'яти в день - по три рази з кожними п'ятьма картками.
3
Через тиждень змініть склад карток на новий. На це раз на них можна написати слова, що позначають частини тіла (рука, нога, око, шия), предмети домашнього вжитку (стілець, стіл, ліжко, шафа), особисті речі (ложка, черевики, м'яч, шарф, рукавиці), продукти харчування (молоко, суп, каша, яблуко, вода), тварин (кішка, собака, рибка, пташка, мураха). Наступним етапом починайте вивчати дієслова, знайомі малюкові (пити, спати, їсти, гуляти, одягатися). Далі підуть прикметники (лівий, правий, порожній, повний, чистий, брудний).
4
Візьміть аркуші кольорового паперу і виріжте з них картки. Напишіть слово, що позначає колір картки, на її звороті. Спочатку показуйте дитині слово, потім перевертайте картку і демонструйте йому її колір. Коли кольори будуть вивчені, складіть словосполучення з відомих малюкові слів: червоний стілець, синій м'яч, рожевий слон і т.д.
5
Наступним етапом буде побудова простих речень: Боря спить, мама читає, тато їсть, кішка стрибає. Щоб вмістити слова на картках, зменшіть розмір шрифту до 5 см. Щоб полегшити малюкові читання пропозицій, складіть з карток із пропозиціями книгу з картинками. Проілюструвати пропозиції можна, наприклад, фотографіями, на яких дитина скоює ту чи іншу дію.
6
Напишіть на картках поширені пропозиції: папа є жовту морквину; кішка п'є смачне молоко; Боря спить на синій подушці. Зменшіть висоту шрифту до 4 см. Оскільки всі слова, використовувані в пропозиціях, дитині вже знайомі, для нього не складе труднощів освоїти велику кількість подібних мовних конструкцій. Поступово зменшуйте розмір шрифту, поки він не стане таким же, як в звичайних книгах.
7
Наступним етапом є перехід до читання книг. Найкраще для цього підійдуть книги, знайомі малюкові, наприклад ті, що ви читаєте йому щодня. Не квапте дитину. Шукайте разом з ним в книзі знайомі слова, хваліть крихту за старанність. Якщо малюк не зацікавився магазинними книгами, змайструєте свою. Напишіть коротку казку з тих слів, що вже вивчив малюк, і намалюйте до неї ілюстрації. Перш ніж приступити до читання нової книги, переконайтеся, що всі слова в ній відомі дитині. Купуйте цікаві книги - рано чи пізно малюкові неодмінно захочеться їх прочитати.
Зверніть увагу
Висота шрифту, яким необхідно писати слова, становить 7,5 см. По краям картки треба залишити поля шириною 1,5 см. Якщо на картці потрібно написати два і більше слова, обов'язково залишайте між ними прогалини. Товщина букв - 1,5 см.
Корисна порада
Паралельно з навчанням дитини читання, знайомте його з новим матеріалом: читайте книги, показуйте картинки і називайте зображені на них предмети і явища.