Як міряти температуру кроликам.

Як і люди, тварини хворіють і потребують діагностиці та лікуванні. Вимірювання температури тіла пухнастого улюбленця, кролика наприклад, допоможе вам розпізнати захворювання. Ця процедура неприємна для тварини, але якщо робити все правильно, процес не займе багато часу.
Вам знадобиться
  • - пластиковий анальний термометр.
Інструкція
1
Хворого кролика обережно переверніть на спину і покладіть на коліна. Для зручності звірка постеліть під нього згорнуту м'яку тканину. Плечі і голова домашнього улюбленця повинні знаходитися навпроти вашого живота. Якщо кролику незручно в такому положенні, переверніть його на бік.
2
Попросіть когось потримати передні і задні лапи вихованця. Погладьте кролика, говорите йому ласкаві слова. Нехай тварина трохи полежить і заспокоїться. Задні лапи і груди кролика повинні бути досить міцно зафіксовані в одному положенні, щоб домашній улюбленець не зміг зробити різкого руху і не завадив би вам.
3
Для вимірювання температури приготуйте пластиковий анальний термометр. Його вводять в пряму кишку, яка розташовується паралельно хребту, на один-два сантиметри нижче. Термометр повинен легко увійти вглиб, за умови, що ви правильно тримайте кролика.
4
У цей момент дуже важливо, щоб ви і помічник міцно тримали вихованця. Не давайте йому чинити опір і робити різкі рухи. Якщо кролик активно виривається, покладіть тварина в більш зручну для нього позу. Продовжуйте тримати груди і задні лапи. Дочекайтеся, поки ваш улюбленець повністю заспокоїться.
5
Вимірювати температуру тварини можна тільки тоді, коли кролик спокійний. Продовжуйте розмовляти і гладити свого улюбленця, він повинен зрозуміти, що ви не зробите йому нічого поганого. Не поспішайте, можливо, вам вдасться виміряти температуру лише через кілька хвилин.
6
Не тримайте кролика занадто сильно. Якщо у вас нічого не виходить, відпустіть вихованця і повторіть спробу через деякий час. Здійснюйте всі дії дуже акуратно, щоб не поранити тварину. Щоб отримати потрібні дані швидше, скористайтеся електронним термометром.
7
Зверніть увагу на те, що температура тіла кроликів повинна бути 38,1 градусів. Невеликим її підвищенням вважається температура до 39,9 градусів. Сильним підвищенням вважаються дані від 40,5 градусів.