Як правильно зробити масаж.

Навчитися робити професійний масаж самостійно не так вже й просто. Скінчено, в цій справі краще знайти хорошого фахівця, щоб він дав вам пару уроків. Але для початку необхідно розібратися з теоретичної стороною цього питання.
Інструкція
1
Сьогодні функціонує маса шкіл масажу. Вони відрізняються і по теорії, і по практиці виконання прийомів. Але для самомасажу на дому виберіть самий простий і зрозумілий для вас варіант.
2
Все прийоми виконуйте по ходу лімфатичних шляхів, прямуючи до найближчих лімфатичних вузлів. Масажуйте руки, починаючи з кисті і доходячи до ліктьового суглоба. Далі рухайтеся до пахвовій западини. Ноги масажуйте від стопи до коліна, а потім прямуйте до пахової області.
3
Таз, поперекову і крижову зони масажують до пахових вузлів. Бока - до пахв, спину - від крижів до шиї. Грудну клітку масажуйте від грудини в сторони, до пахв. Косі м'язи живота - знизу вгору. А прямі навпаки. Масаж шиї виконуйте від волосся вниз до підключичних залозам. Чи не масажуйте лімфатичні вузли.
4
Починайте масаж з великих ділянок тіла. Це прискорює загальний кровообіг і ліфмообращеніе. Така методика сприятливо впливає на відтік крові і лімфи з нижніх ділянок тулуба.
5
При виконанні масажу дотримуйте певний темп і ритм. Враховуйте стан тонусу кожного м'яза. Від цього залежить тривалість впливу і зусилля додатки. Прийоми виконуйте нижче порога больового відчуття. Не робіть пауз між масажними прийомами. Закінчуючи один, одразу переходите до наступного.
6
Основні прийоми масажу - це погладжування, розминка, розтирання, вижимання, рух і вібрація. Перший з них - найпоширеніший. Він впливає тільки на шкіру, оскільки є легким і поверхневим. Виконуйте його долонній поверхнею. Кисть гранично розслабте. При цьому зімкніть чотири пальці, а великий відведіть до межі.
7
Робіть погладжування ритмічно, спокійно, вільно і легко, ковзаючи руками по тілу. Даний прийом доречний на початку процедури. Він допомагає встановити контакт з массіруемим. Ще його застосовують після жорстких прийомів, а також в кінці, що надає заспокійливу дію.