Як поводитися в Англії.

Під час подорожі до Англії потрібно поводитися з оточуючими привітно і з гідністю. І не забувати ряд правил і норм етикету, порушувати які категорично не рекомендується.
Інструкція
1
Поводьтеся чемно і поштиво. Англійці не терплять зайву емоційність, гучні вигуки і надмірну жестикуляцію. Самі вони стримані і чекають того ж від туристів, які приїхали в їхню країну. Звичайно, ніхто не зробить вам зауваження, але і сприятливого ставлення до себе ви не досягнете.
2
Дотримуйтесь чергу в усіх громадських місцях - на зупинках автобусів, в прикасовій зоні магазинів, біля кіосків з газетами, в музеях. Англійці трепетно ставляться до того, щоб обслуговування відбувалося в строгій черговості.
3
Вітайте всіх людей, до яких ви звертаєтеся. Не забувайте говорити "good morning/afternoon/evening" персоналу готелю, водіям громадського транспорту, продавцям.
4
Використовуйте слова "thank you", "please" і "sorry" якомога частіше - купуючи сувеніри, газети, продукти, замовляючи в кафе їжу або напої.
5
Говорите компліменти, але не будьте занадто нав'язливі. Самі англійці часто висловлюють захоплення або зацікавленість у чомусь, але це всього лише дотримання етикету. Особливо порадує жителів Туманного Альбіону ваш інтерес до історії, архітектурі, традиціям цієї країни. Ретельно зважуйте, чи варто висловлювати свою думку про політику.
6
Будьте ввічливі з усіма, хто вас оточує. Відкривайте двері тим, хто збирається увійти з вами в приміщення, дочекайтеся, поки бажаючі увійдуть в ліфт, поступайтеся місцем у громадському транспорті людям старшого віку.
7
Не заводьте розмов на тему переваги однієї футбольної команди над іншою, англійці люто вболівають за свій клуб, навіть якщо він грає у Четвертій футбольній Лізі. Якщо ви хочете поговорити про футбол, висловіть своє захоплення збірної країни.
8
Не спізнюйтеся, якщо у вас призначена зустріч з носієм англійських традицій. Затримка буде сприйнята як знак крайньої неповаги.
9
Пам'ятайте, що в Англії лівосторонній рух, перед тим як перейти дорогу, подивіться направо, а потім наліво.
10
При бажанні зробити фотографію поліцейського обов'язково заручитеся його згодою. Чи не знімайте без офіційного дозволу інтер'єри музеїв і галерей, які не фотографуйтеся в метро з включеною спалахом. Категорично не можна знімати на відео і фотографувати чужих дітей.
11
Не паліть у громадських місцях, це заборонено законом. Звертайте увагу на написи "No smoking".
12
Майте на увазі, що алкогольна продукція продається строго до 23.00.
13
Біля стійки бару не намагайтеся привернути увагу бармена гучним вигуком або розмахуванням банкнот. Будьте впевнені, співробітник закладу вас давно помітив, просто ще не встиг обслужити тих, хто підійшов раніше.
14
Якщо ви обідаєте компанією в кафе чи ресторані, узгодьте список страв з усіма. Коли підійде офіціант, замовлення повинен зробити одна людина. Розплачується теж хтось один, на публіці не прийнято передавати рахунок з рук в руки і чекати, коли кожен оплатить свій обід.
15
Не давайте чайові офіціантам або обслуговуючому персоналу в руки, це буде витлумачено як знак неповаги або навіть презирства. Покладіть гроші під серветку, на ліжко або тумбочку.
16
Користуйтеся усіма запропонованими столовими приборами.
Ви з дитинства мріяли англійськими чаєпиттями, рівними зеленими галявинами, кращим у світі футболом і знаменитими лондонськими туманами? Або зовсім випадково опинилися в прославленій Конан Дойл країні і закохалися в неї з першого погляду? І тепер думка про те, як же залишитися в Англії, не дає вам спокою. Англія не веде широку імміграційну політику, але навіть у корінного жителя Урюпінська все ж є шанси стати англійцем.
Інструкція
1
Попрацюйте кілька років в Англії за робочою візою. Щоб отримати її, потрібно бути професіоналом найвищого класу з хорошим робочим досвідом. Якщо ви будете відмінно працювати і ваші роботодавці будуть продовжувати вам візу кілька разів, то після 10 років легального проживання в країні ви зможете отримати статус постійного резидента.
2
Доведіть англійської уряду, що ви володієте сумою не менше, ніж 200 000 фунтів стерлінгів і мрієте інвестувати їх в англійський бізнес. Це мінімальна сума. Краще, звичайно, мати хоча б мільйон - тоді вашу кандидатуру розглядатимуть з більшою прихильністю. Ви зможете без проблем жити в країні, залишати її і повертатися, коли вам заманеться, а через п'ять років, за умови, що ви вели себе законослухняно, вам нададуть право на постійне місце проживання в Англії.
3
Отримайте вищу освіту в Англії і поступите в аспірантуру. У цьому випадку ви можете звернутися в імміграційні служби за продовженням студентської візи. У разі якщо після закінчення аспірантури ви знайдете роботу за фахом, можна буде залишитися в Англії, помінявши навчальну візу на робочу.
4
Укладіть шлюб з підданим Великобританії. Вам дозволять жити в країні по візі, а через три роки життя в Англії можна буде спробувати отримати право на постійне місце проживання. У вас будуть хороші шанси, якщо ви протягом трьох років не залишали країну більш ніж на 270 днів і ніколи не порушували імміграційні правила.
5
Проживіть в Англії не менше 14 років і подавайте документи на ПМЖ. Якщо ви примудрилися прожити в країні стільки років, то не важливо, наскільки законним був цей спосіб. В Англії існує правило «довгого легально-нелегального перебування», відповідно до якого ви маєте право отримати статус громадянина країни після 14 років проживання в ній.