Як побудувати землянку. Як побудувати зміцнення для куреня.

Немає сумніву, що землянка - найкращий варіант споруди, виконаного своїми руками. Землянка досить непомітно, тому що значна її частина прихована під землею. Для створення такої споруди не потрібно багато часу. Здатність тримати тепло у землянок значно вище, в порівнянні зі звичайними куренями. Особливих вкладень не потрібно, землянку можна створити з підручних матеріалів. Та краще використовувати якісний матеріал, щоб отримати хороший результат.
Вам знадобиться
  • 1) Лопата
  • 2) Рулетка
  • 3) Ножівка
  • 4) Сокира
  • 5) Молоток
  • 6) Цвяхи
  • 7) Стройматериал
Інструкція
1
В першу чергу необхідно знайти місце під вашу землянку і провести заміри. При виборі місця потрібно враховувати особливості місцевості. Намагайтеся розташувати майбутню землянку на піднесеній місцевості, в крайньому випадку, на рівнині. Якщо землянка перебуватиме в яру, або в низовині, то її неминуче чекає затоплення під час дощів чи танення снігу. Тому будьте уважні. Якщо вам потрібно замасковане житло, то вибирайте закриту деревами місцевість. При будівництві в лісі, самим ідеальним варіантом буде невелика галявина, закрита з усіх боків деревами.
2
Після вибору місця приступаємо до розмітки. Виходячи з вимог, продумуємо розмір землянки. Розмічаємо два прямокутники: зовнішній прямокутник буде кордоном вашої землянки; внутрішній буде на 10-15 сантиметрів від країв зовнішнього прямокутника. Це кордон внутрішньої обробки землянки.
3
Приступаємо до викопування ями. Копати необхідно по краю зовнішнього прямокутника. Але при цьому межі внутрішнього прямокутника не повинні бути втрачені. Це один з трудомістких процесів, тому бажано, щоб роботу виконувало кілька людей. Глибина ями становить від 1-1,5 метрів залежно від грунту. Вибравши одну з коротких сторін прямокутника, викопуємо сходи, яка буде служити входом. Вхід повинен виходити за межі землянки.
4
Заготовлюємо або купуємо брус. Можна використовувати дерева. Довжина бруса - 2,5 м і товщина не менше 15 см. Для роботи необхідно три таких бруса. Вкопують і зміцнюємо їх посередині землянки на рівній один від одного відстані. Відстань вираховується виходячи з розмірів землянки. Зміцніть їх добре, щоб брус ні в якому разі не хитався. Він є опорою даху і несучих стін, тому приділіть його зміцненню особливу увагу.
5
Після цього укладаємо ще один брус, довжина якого трохи більше довжини землянки. Укладається він поверх раніше встановлених брусов і зміцнюється нагорі. Після цього на відстані 30 сантиметрів від зовнішнього кордону землянки укладаємо колоди товщиною від 10 сантиметрів і зміцнюємо їх на землі. Після цього зводимо стіни, за допомогою прибивания дощок або колод до верхнього бруска, і колоді, який лежить на землі.
6
Далі слід закріплення основи землянки, потім укладається шар гілок для даху. При необхідності можна постелити руберойд. За кордонів внутрішнього прямокутника, який ви розмітили, укладається "одяг" - шар з гілок, який служитиме утеплювачем, і, по суті, є внутрішніми стінами землянки. Залишається замаскувати землянку , справити внутрішні роботи і влаштувати побут всередині споруди.
Зверніть увагу
Жердини для настілки статі беруть неошкуренние без подтески або обкоровані з прітеской один до одного. У першому випадку жердини повинні мати товщину 5-6 см, у другому - не менше. 7 см. Якщо землянка побудована з ошкуренних жердин, приміщення стає більш гігієнічним, зменшується кількість комах, які гніздяться під корою деревини.
Землянка - поглиблене в землю житло, прямокутне чи іншої форми, з дерев'яним перекриттям, засипаним землею. Це один з найдавніших видів утепленого житла на нашій планеті.
Для будівництва нам потрібно мати: дерев'яну вагонку, бруси, дошки для підлоги (в разі їх пристрою), деревно-стружкові плити (ДСП), руберойд, листовий пінопласт (для утеплення), цвяхи, двері, вікно. Необхідно зробити креслення землянки. Її форма може бути прямокутної, квадратної чи іншої. Необхідно, щоб несучі балки були змонтовані правільно.Перед початком земляних робіт потрібно зробити розмітку на місцевості. На грунті треба відзначити периметр майбутнього споруди. По кутах необхідно вбити кілочки, а між ними натягнути шнур (мотузку, нитка). Важливим моментом є акуратне зняття дерну з грунту.

Котлован для землянки

Його потрібно викопати на глибину до 1 метра 70 сантиметрів. Такий розмір необхідний, щоб забезпечити хорошу положистість ската даху, а також для менших затрат будівельних матеріалів. Дерн буде краще триматися на такому даху. Буде потрібно вирити спуск до дверей і вікна.

Будівництво стін

Необхідно звести стіни. Їх потрібно зробити за допомогою руберойду (можна використовувати вагонку), щоб не обсипався грунт зі стін. По кутах майбутньої землянки (на глибину 0,5 метра) вкопуються бруси, при цьому необхідно залишати між ними і стіною невелику відстань. Між ними монтуються дошки підлоги, потім встановлюється дверна і віконна коробкі.Необходімо додатково встановити ще 3 стовпа (бруси), підстави яких закопуються на глибину 0,5 м, а їх верхні частини будуть підніматися над рівнем землі на таку ж висоту. Вони проходитимуть уздовж осьової лінії землянки. Два стовпа треба встановити біля стін, а третій - в центрі приміщення. Зверху вони з'єднуються між собою балками.

Будівництво даху, підлоги та завершальні роботи

Тепер потрібно приступити до споруди даху. Для цього споруджуються лаги з використанням бруса. Далі робиться обшивка вагонкою, яка покривається руберойдом. На нього укладається дерен. Він дуже важкий, тому лаги повинні бути здатні витримати таке навантаження. Стеля треба зробити із застосуванням руберойду і вагонки. Для того щоб утеплити землянку, на стіни і стелю необхідно встановити листи пінопласту. Для влаштування підлоги можна покласти на землю руберойд або спорудити дерев'яні лаги, до яких прикріпити листи ДСП. Завершальним етапом буде встановлення двері і вікна.