Як самому зробити мікросхему. зробити мікросхему самому.

Інтегральну мікросхему , в якій всі елементи виконані на одному кристалі, самостійно зробити неможливо. Домашньому майстру доступні лише так звані гібридні схеми. Використовуючи SMD-компоненти, їх також можна робити досить компактними.
Інструкція
1
Знайдіть на принциповій схемі пристрою, який ви хочете зібрати на основі саморобної гібридної мікросхеми, ділянка, що складається тільки з малопотужних транзисторів і резисторів, а також конденсаторів малої ємності (не більше декількох сотень пикофарад). Ця ділянка повинен мати якнайменше точок для з'єднання з іншими деталями - адже саме стільки буде у мікросхеми висновків.
2
Накреслите окремо схему внутрішньої будови мікросхеми. Присвойте її висновками номера, при виборі номерів яких керуйтеся зручністю збірки (перетинань провідників без з'єднань повинно бути якомога менше). Також окремо намалюйте схему пристрою на основі цієї мікросхеми. Останню позначте як прямокутник з висновками, номери яких співпадають з позначеними на попередній схемі.
3
Електронну начинку гібридної мікросхеми зберіть зручним вам способом - на мініатюрної друкованій платі (у тому числі універсальної) або об'ємним монтажем. Обов'язково використовуйте тільки SMD-компоненти - всього одна звичайна деталь може значно збільшити габарити конструкції. Зменшити щільність ціною деякого зростання обсягу можна, зробивши гібридну мікросхему багатошаровою. При цьому важливо забезпечити неможливість замикань між шарами за допомогою ізолюючих прокладок.
4
Як корпус для саморобної гібридної мікросхеми використовуйте плоску круглу коробочку з ізолюючого матеріалу. У нижній її частині зробіть стільки надрізів, скільки у мікросхеми висновків. Помістивши зібрану конструкцію в корпус, простягніть висновки крізь пропили, після чого встановіть на місце кришку і приклейте її клеєм «Момент» або подібним. Щоб уникнути займання парів клею не впаюються і не використовуйте мікросхему до повного висихання шва. На відміну від сучасної монолітної мікросхеми, гібридна може бути у випадку виходу з ладу розкрита, відремонтована і знову заклеєна. Але ступінь інтеграції у неї за сучасними мірками вкрай невелика.