Як вивести лак.

Якщо на одяг випадково потрапили краплі лаку для нігтів, постарайтеся вивести їх якомога швидше. Ви можете привести річ у порядок самостійно за допомогою підручних засобів.
Вам знадобиться
  • - скипидар;
  • - очищений бензин;
  • - ацетон або рідина для зняття лаку;
  • - паперові серветки;
  • - товчений крейда;
  • - уайт-спірит.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що не кожна тканина може витримати обробку розчинником. Тому перед тим як приступити до виведення плями, переконайтеся, що даний засіб не пошкодити структуру і колір матеріалу. Нанесіть пару крапель розчинника на непомітний ділянку одягу, наприклад, шов, і почекайте 5-10 хвилин. Якщо після закінчення цього часу нічого страшного не сталося, приступайте до безпосередньої чищенні.
2
Використовуйте скипидар або очищений бензин. Прикладіть з виворітного боку плями паперову серветку. Потім змочіть ватяний диск в розчиннику і притисніть до забруднене участку. Зачекайте 15 хвилин, при цьому не допускайте повного висихання тампона. Промийте слід від плями під струменем проточної води. При необхідності можете повторити дії.
3
Промокніть свіжі сліди від лаку паперовим рушником або серветкою. При цьому намагайтеся не розтирати пляму, інакше вивести його буде складніше. Потім прикладіть з виворітного боку білу тканину. Змочіть ватяний диск в ацетоні або рідини для зняття лаку. Акуратно обробіть забруднену ділянку від країв до середини. Потім прополощіть тканину в проточній воді і виперіть як звичайно.
4
Виведіть пляма від лаку з білих тканин за допомогою суміші з очищеного бензину і товченої крейди, узятих в пропорції 1: 1. Нанесіть отриману масу на забруднене місце. Дочекайтеся повного випаровування бензину та обтрусіть порошок щіткою для одягу. Якщо з першого разу не вийшло вивести пляму, повторіть обробку.
5
Видаліть плями за допомогою уайт-спіриту. Змочіть ватяний або марлевий тампон в даному засобі і просочіть краплі лаку. Через 10-15 хвилин протріть забруднення від периферії до центру. Потім прополощіть одяг у проточній воді. Заперіть сліди від плям з плямовивідником або господарським милом. Для чистки білих речей використовуйте кисневий відбілювач.