Як вивести пасту.

На одязі школярів часто можна зустріти сліди від пасти кулькової ручки. Плями такого роду походження важко піддаються виведенню, особливо якщо вони застарілі. Спробуйте привести речі в охайний вигляд в домашніх умовах, використовуючи підручні засоби.
Вам знадобиться
 • - нашатирний спирт;
 • - кисле молоко;
 • - товчений крейду або тальк;
 • - кухонна сіль;
 • - лимонний сік;
 • - ацетон;
 • - медичний спирт;
 • - плямовивідник або відбілювач.
Інструкція
1
Змішайте 2 столові ложки нашатирного спирту з такою ж кількістю води. Змочіть ватяний тампон в отриманому розчині і протріть забруднення від країв до середини. Після промийте слід від плями під струменем прохолодної води. При необхідності повторіть дії.
2
Замочите забруднений річ в теплому кислому молоці. Через 1-1.5 години ретельно прополощіть тканину і виперіть в мильному розчині. Таким способом добре видаляються свіжі плями від пасти кулькової ручки. Якщо забруднення дуже велике, періодично міняйте молоко.
3
Присипте свіжа пляма від кулькової ручки товченою крейдою або тальком. Ці речовини мають пористу структуру, тому добре адсорбують забруднення. Зверху можете покласти вантаж. Залиште в такому положенні на декілька годин. Після закінчення цього часу струсіть порошок і виперіть одяг у теплому мильному розчині.
4
Розстелите забруднений одяг на рівній поверхні. З виворітного боку підкладіть білу тканину або паперову серветку. Візьміть кухонну сіль і рівномірно посипте пляму. Потім полийте лимонним соком. Почекайте 10-15 хвилин і прополощіть. Лимонний сік має легкими отбеливающими властивостями, тому даний спосіб не підходить для кольорових речей.
5
Розмішайте в рівних пропорціях ацетон і медичний спирт. Протріть забруднену ділянку від країв до середини ватним диском, змоченим в засобі. Через кілька хвилин промийте слід від плями проточною водою. Виперіть одяг з порошком для жирних плям.
6
Використовуйте сучасні засоби для виведення плям. У магазинах побутової хімії наданий широкий вибір даних коштів. Нанесіть на пляму невелику кількість засобу для виведення плям і почекайте 30-40 хвилин. Потім прополощіть і виперіть з високоактивним порошком. Для білих речей краще використовувати кисневий відбілювач.
Майже кожен, хто користується кульковими ручками, ненавмисно ставив собі пляма від пасти на одяг. Навіть з дорослими трапляються такі неприємності, що ж говорити про дітей, які часто зі школи приходять вимазані чорнилом. А такі плями з тканини не так просто відіпрати, особливо якщо вони були поставлені давно. Але за допомогою декількох підручних засобів можна вивести пасту від кулькової ручки, не залишивши й сліду.
Вам знадобиться
 • нашатирний спирт;
 • засіб для зняття лаку або макіяжу;
 • молоко;
 • лимонний сік;
 • гірчичний порошок;
 • бензинове мило;
 • сода;
 • сіль;
 • белизна;
 • ватний тампон.
Інструкція
1
Зробіть розчин нашатирного спирту і води, для цього додайте в склянку води одну чайну ложку спирту. Змочіть ватяний тампон цим розчином і протріть пляму. Замість нашатирю можна скористатися розчином уайт-спіриту або ацетону. Якщо ви підігрієте його на водяній бані, ефект буде краще. Після застосування проутюжьте пляма через мокру марлю. Це хороший спосіб для лляних або бавовняних тканин. Можливо, після впливу цього засобу на тканині залишаться блакитні розводи, які можна прибрати 10% ним аміачним розчином, змочивши в ньому ватний тампон. Бажано заздалегідь перевірити, стійка фарба на тканині до аміаку.
2
Якщо чорнило свіжі, замочіть тканину в теплому кислому молоці на кілька годин. Після цього виперіть одяг в мильному розчині, додавши в нього трохи нашатирного спирту. Тепле молоко також добре видаляє плями від чорнила з оксамитової тканини.
3
Змочіть ватяний тампон в лимонному соці і покладіть на пляму на кілька хвилин. Потім потріть, поки чорнило не зникнуть. Не використовуйте цей спосіб для білих речей, тому що можуть залишитися плями.
4
Протріть чорнильна пляма розчином бензинового мила або авіабензину, після чого залишилися сліди зітріть ватним тампоном, змоченим в розчині соляної кислоти (2%). Цей спосіб добре підходить для вовняних та шовкових речей. Пляма з шовку можна вивести гірчицею. Зробіть кашку з гірчичного порошку з водою, накладіть на тканину. Через пару годин зіскоблити її і виперіть річ в холодній воді.
5
Якщо під рукою немає вищезазначених коштів, спробуйте побризкати на чорнило лаком для волосся. Потріть звичайним милом і прополощіть в холодній воді. Використовуйте замість лаку рідина для зняття макіяжу або лаку з нігтів.
6
Зробіть кашку з харчової соди і води, покладіть її на пляму на кілька хвилин. Змийте соду і виперіть річ. Сода добре видаляє пасту від кулькової ручки і не залишає слідів. Використовуючи її, можна не боятися пошкодити навіть дуже ніжну тканину.
7
Спробуйте випрати річ за допомогою спеціальних миючих засобів або засобів для виведення плям. Якщо для білої речі можна застосовувати препарати, що містять хлор, замочіть її в білизні або іншому відбілюючому засобі. Хлор - агресивна речовина, тому використовуйте його обережно. Подивіться ярлик на одязі, щоб упевнитися в можливості застосування подібних засобів. Уважно вибирайте кількість і концентрацію білизни.
8
З шкіряних речей чорнильні плями видаляються сіллю. Насипте сіль на сліди від пасти і залиште на кілька днів. Струсіть її, протріть шкіру змоченою в скипидарі губкою. Можна також скористатися гліцерином. Втирайте в пляма теплий гліцерин, але будьте уважні - можуть залишитися світлі плями.
Зверніть увагу
Будьте обережні з будь-якою тканиною, інакше можна зіпсувати річ. Перед тим, як пробувати один із засобів, перевірте його вплив на швах або вивороті тканини.