Як включити кулер. покупної кулер Як включити.

Вентилятори в комп'ютерах і ноутбуках необхідні для охолодження важливих елементів цих пристроїв. Нестабільна робота кулера зазвичай призводить до перегріву обладнання та його подальшої псування.
Вам знадобиться
  • - Speed Fan;
  • - AIDA.
Інструкція
1
Почніть з установки програми, що дозволяє відстежити зміни температур важливих пристроїв. Для здійснення цього процесу існує величезна кількість утиліт. Найбільш популярні з них: Speed Fan, Speccy, AIDA, PC health. Виберіть підходящу програму і встановіть її на свій комп'ютер.
2
Якщо ви не хочете застосовувати сторонні утиліти, включите комп'ютер і відкрийте меню BIOS. Відкрийте меню Status і подивіться свідчення вбудованих датчиків. Мінус цього способу в тому, що ви не можете оцінити ступінь нагріву пристрою під час активної роботи.
3
Відкрийте корпус системного блоку і знайдіть несправний вентилятор. Варто відзначити, що якщо лопаті кулера не круто, це ще не означає, що вентилятор зламаний. Переконайтеся в тому, що кабель живлення пристрою охолодження підключений до потрібного роз'єму.
4
Проверніть пальцем лопаті, щоб переконатися в тому, що причина не в забрудненні пристрою. Закрийте корпус блоку. Перезавантажте комп'ютер. Знову увійдіть в меню BIOS, натиснувши клавішу Delete.
5
Відкрийте меню Advanced Settings. Знайдіть підменю Fan Control. Встановіть параметр Always On. Даний метод особливо актуальний при роботі з мобільними комп'ютерами. У цих пристроях кулери можуть автоматично вимикатися для економії енергії.
6
Запустіть операційну систему Windows і встановіть програму Speed Fan, якщо ви не зробили цього раніше. Відкрийте цю програму і перейдіть до першої вкладки.
7
Самостійно встановіть швидкість обертання кожного кулера. Для цього заповніть потрібні поля установкою значень від 1 до 100. Поверніть вікно програми, але не закривайте її.
8
Відкрийте панель керування, виберіть пункт «Система і безпека». Відкрийте меню «Електроживлення». В налаштуваннях параметрів охолодження включите режим «Активний». Забороніть відключення кольорів для економії енергії.