Як зробити карту місцевості. програма для створення карти місцевості.

Якщо ви живете на околиці міста або в селі, то швидше за все, дістати карту місцевості для того ж GPSнавігатора буде дуже важко. Але благо вже розроблені спеціальні програми, які дозволяють зробити карту місцевості різного роду складності: рельєфну, із зазначенням селищ і перехресть, доріг та інших елементів сучасних карт.
Вам знадобиться
  • Компас, фотоапарат, комп'ютер, спеціалізовані програми для створення карт.
Інструкція
1
Якість виконання карти і її масштаб залежить не тільки від досвіду автора, а й від якості зроблених фотографій, якщо програма використовує фотографію, як джерело. Найчастіше створюють карти саме для GPS-навігатора, тобто з можливістю прокладання маршруту. Вони зроблені на основі векторних зображень, адже якщо джерелом буде растровое, тобто зображення? що складається з пікселів, то при збільшенні карти якість знижуватиметься і розгледіти що-небудь буде дуже важко.
2
Для створення карт місцевості використовуйте спеціальні програми - ГІС (Географічні Інформаційні Системи). Це програмний продукт, що надає користувачам можливості пошуку, редагування карт і додавання додаткової інформації про об'єкти (висоту будівлі, адреса, кількість мешканців і т.д.).
3
ГІС дозволяє управляти СУБД, має вбудований редактор векторної і растрової графіки, а також аналітичних засобів, які застосовуються не тільки в картографії, а й в інших галузях. Карти зберігаються в електронному вигляді і за бажанням ви можете їх роздрукувати. Щоб знайти ГІС програми в інтернеті, введіть відповідний запит в пошуковій системі, наприклад: «популярні ГІС програми» і виберіть найзручнішу за версією користувачів.
4
Для створення 3D-карт використовуйте AutoCADMAP 3D. Програма має широкий функціонал, тому не особливо легка в зверненні. Але якщо почитати потрібну літературу, то все здається, цілком легко і реалізовується. AutoCADсоздает векторне зображення - фактично математичний опис об'єктів-примітивів, для відрізка, наприклад, координати його початкової та кінцевої точок, а зображення при масштабуванні заново перераховується і перемальовується, тому втрата якості мінімальна.
5
Без певних знань ГІС та картографії, зробити карту місцевості у вас не вийде. Тому читайте необхідну літературу перед покупкою програм і користуйтесь, техподдержкой і всіма можливими допоміжними матеріалами.
6
А ось для створення звичайної карти знадобиться компас. Для початку встановіть орієнтир - це може бути дерево, річка, болото або маяк, вишка і т.д. Для нормального орієнтування на карті зв'яжіть зображення на карті з реальними об'єктами. Установка орієнтира по компасу на карту застосовується в основному для місцевості, де важко підібрати орієнтир (ліс, пустеля).
7
Після визначення орієнтиру виберіть напрямок руху та азимут. Якщо шлях є не прямою лінією, то потрібно точно визначити відстань і після проходження змінити напрямок руху. Або виберіть орієнтир на карті, знайдіть його і вже потім змініть напрямок руху від нього.
Опис місцевості необхідно при складанні туристичних і краєзнавчих довідників, завдань з орієнтування, створенні історичних сайтів. Цікаво розповісти про свій край можна і гостям з іншого міста, що приїхали до вас на відпочинок. Навіть в нічим не примітному районі завжди знайдеться щось цікаве.
Вам знадобиться
  • - карта місцевості;
  • - дані з історії та економіки;
  • - аркуш паперу і ручка;
  • - комп'ютер з текстовим редактором;
  • - GPS-навігатор;
  • - фотоапарат.
Інструкція
1
Подумайте, для чого ви складаєте опис. Від цього залежить його характер. Ваш розповідь про свій край може бути строго науковим або художнім. Це зовсім не означає, що перший варіант обов'язково повинен бути сухим і нецікавим, а другий - не містити ніяких достовірних даних. Просто в науковому описі необхідно спиратися на цифри і факти, а в другому - на свої враження.
2
Складіть список необхідних вам даних. Назва вашої місцевості ви, звичайно, знаєте. Але дуже добре, якщо можете вказати не тільки загальновживане сучасне, а й інші - дореволюційний, радянського періоду, то, як ваш край називають представники корінних народів і т. Д. Встановіть етимологію.
3
Опишіть географічне положення вашого населеного пункту. Визначте його координати. Зробити це можна по карті або за допомогою GPS-навігатора. Розкажіть, яку площу займає місто або село, в якій області і в якій її частині знаходиться. Назвіть розташовані поруч водні об'єкти або гори, а також найбільш важливі їх точки. В якій кліматичній зоні знаходиться ваша місцевість? Можна вказати середні річну та сезонну температури.
4
Наведіть статистичні дані. Вкажіть чисельність населення і переважний рід занять. Якщо є дані останнього перепису, можна вказати основні національності, середній вік і рівень освіти жителів.
5
Назвіть найважливіші об'єкти економіки. Розкажіть про продукцію, яку вони випускають. Відзначте, чи є ваш населений пункт промисловим, сільськогосподарським, транспортним або культурним центром. Якщо в ньому розвиваються кілька галузей економіки, коротко опишіть їх все.
6
Відмітьте найбільш важливі історичні події, що відбувалися на вашій території. Знайдіть дані, коли він вперше став згадуватися в літописах або довідниках. Розкажіть, чим населення займалося раніше, які битви відбувалися неподалік і чим вони закінчилися.
7
Опишіть, що у вашому населеному пункті або по сусідству можна подивитися. Це може бути старовинна фортеця або садиба, кинуте приміщення дореволюційної фабрики або греблі, цікаві природні об'єкти. По можливості з'ясуйте їх історію. Розкажіть про відомих людей, які народилися або жили в ваших краях. Знайдіть адреси їхніх будинків. З'ясуйте, що тепер знаходиться на цих ділянках, як раніше називалася дана вулиця і як вона називається зараз.
8
Не забудьте розповісти, як можна дістатися до вашого населеного пункту. По можливості вкажіть всі маршрути. Напишіть, від якого великого міста або великої залізничної станції краще їхати і яким транспортом. Якщо найближча залізнична станція називається не так, як сам населений пункт, згадайте про це. Можна переписати розкладу або дати на них посилання.
Корисна порада
До опису можна додати фотографії і відеоматеріали. Художній опис можна зробити з точки зору будь-якого реального чи вигаданого героя. Наприклад, це може бути учасник битви або працівник старої фабрики.