Як заряджати акумуляторну батарею автомобіля.

Як не крути, а заряджати акумулятор рано чи пізно доведеться. Причини глибокої розрядки можуть бути різними: залишені включеними фари, коротке замикання, несправність електроустаткування, саморазряд. У будь-якому випадку знадобиться зарядний пристрій.
Вам знадобиться
  • - зарядний пристрій;
  • - вольтметр;
  • - авометр.
Інструкція
1
Заряджайте акумулятор автомобіля в наступних випадках: при падінні щільності електроліту до 1,25 г/куб.см і нижче, після тривалої стоянки машини, після тривалої, але безуспішною спробі запустити двигун.
2
Під час процесу зарядки не паліть і не розводьте вогонь. Електрохімічні процеси в банках АКБ в цей час виділяють водень і кисень, суміш яких може спалахнути від найменшої іскри. З цієї ж причини заряджайте акумулятори тільки в добре вентильованих приміщеннях.
3
Перед початком зарядки вимкніть двигун автомобіля і переконайтеся, що всі споживачі електроенергії відключені. Після цього від'єднайте дроти від клем акумулятора, відгвинтите кріпильну планку і вийміть його з автомобіля. Зарядний пристрій переведіть в режим зарядки постійним струмом і приготуйте до використання.
4
Відкрийте заливні горловини акумулятора або його банок. Позитивний провід зарядного пристрою підключіть до позитивної клеми АКБ, а негативний дріт - до негативної клеми. Зарядний пристрій включите в мережу.
5
Слідкуйте за тим, щоб величина зарядного струму не перевищувала 10% від ємності акумуляторної батареї. Високий ток заряду зіпсує акумулятор. У разі глибокого розряду зарядку проводите тільки малими струмами, силою 1,5-2 А.
6
Під час процесу зарядки періодично контролюйте напругу на клемах, а також щільність і температуру електроліту. Якщо електроліт нагріється до 45 градусів і вище, негайно знизьте ток заряду вдвічі. Або припиніть зарядку доти, поки він не охолоне до 30 градусів.
7
Закончите зарядку акумулятора, якщо щільність електроліту і напруга на клемах залишатимуться постійними протягом двох годин поспіль. Виділення газів з усіх банок (осередків) акумулятора має бути рівномірним.
8
Перевірте щільність електроліту в кожній банці (комірці) АКБ. Розкид значень в різних осередках не повинен перевищувати 0,01 г/куб.см. Для зменшення підвищеної щільності долийте дистильовану воду.
9
Після закінчення процесу заряду відключіть зарядний пристрій і вийміть вилку з розетки. Відключення проводів від акумулятора почніть з негативного.