Як оцифрувати плівку.

Для більшості людей сьогодні набагато зручніше зберігати свій фотоархів в оцифрованном вигляді. Бо часом так непросто знайти потрібні кадри на плівках, особливо якщо вони зберігаються в пилять на антресолях коробці. Перевагою оцифровки будуть ширші можливості редагування, обробки і ретуші фотографій. Правильно відскановані кадри з плівки за якістю не поступаються знімкам, зробленим на професійні цифрові фотоапарати.
Вам знадобиться
  • - сканер для плівки (зі слайд-адаптером);
  • - фотолабораторія.
Інструкція
1
Оцифровка плівки також називається скануванням. Існує кілька варіантів того, як можна це зробити. Сьогодні у багатьох вдома є хороші планшетні сканери, оснащені слайд-адаптером. Цей спосіб дає середній результат, але якщо вам потрібно просто викласти знімки в інтернет, то він підійде. Можна здати плівки в фотолабораторію, де їх оцифрують на спеціальному обладнанні. Тут дуже багато залежить від самої лабораторії, а також від того, яка якість сканування і формат запису ви виберете. Результат може варіюватися від професійної якості до приблизно того ж, що можна отримати вдома на планшетника. Для тих, хто бажає отримати ідеальне якість, сканувати плівку потрібно на спеціалізованому обладнанні.
2
Планшетний сканер зі слайд-адаптером має в комплекті спеціальну рамку, в яку заправляється плівка, і додаткову лампу в кришці, необхідну для підсвічування слайдів. До достоїнств цього методу відноситься його простота і доступність. До недоліків - відносно низька якість зображення. Світло при оцифрування проходить кілька стекол сканера і шарів повітря. Навіть якщо там немає ні пилинки, світло ці перешкоди все одно розсіюють. В результаті картинка трошки «змальовується». Зображення виходить не надто контрастним, передача кольору часто кульгає. Низька оптична щільність планшетников не дозволяє опрацювати темні ділянки кадру. Рамки часто слабо тримають плівку, що не вирівнюючи її, від чого по краях кадру втрачається фокус. Після такого сканування ви не зможете якісно надрукувати фотографії, для подальшої обробки зображень метод теж не дуже підходить.
3
Фотолабораторії теж надають послуги по скануванню плівок. У більшості випадків, пропоноване якість залишає бажати кращого, оскільки процес максимально автоматизований. Оператор просто вставляє плівку в машину, вона автоматично визначає межі кадрів і колірний баланс (сильно помиляючись у випадках, коли на плівці є помилки в експозиції). Сканування найчастіше проводиться в один підхід і не надто ретельно. Гідність методу полягає в його невеликій вартості. Якості зображень досить для публікації в інтернеті і друку фотографій, розмір яких не більше 10 на 15.
4
В деяких фотолабораторіях мається гарне і правильно налаштоване професійне обладнання, за допомогою якого можна отримати дійсно якісні зображення. Там ви можете замовити оцифровку на спеціалізованих сканерах. Це найкращий варіант з точки зору якості, але вартість оцифровки кожного кадру дуже висока. Найкращими і дорогими є барабанні сканери, трохи менше буде коштує оцифровка на псевдобарабанном. Закритий сканер, призначений спеціально для плівки, теж дасть дуже хороший результат, за ціною цей варіант набагато дешевше.