Як засушити окуня. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Окунь - найпоширеніша риба наших водойм. Він смачний, але колючий і важко чиститься - луска у нього дрібна, щільно прилегла. Тому простіше його засушити. І в цій справі є свої тонкощі.
Вам знадобиться
    • 10 кг свіжого окуня;
    • 1,5 кг крупної солі;
    • прохолодне
    • добре провітрюється;
    • марля.
Інструкція
1
Рибу Не мийте, а протріть рушником. Великі екземпляри випатрати, видаліть зябра.
2
Візьміть велику сіль, насипте її шаром в 3 мм на дно емальованого посуду з широким дном. Потім викладайте рибу щільно один до одного. Для цього її укладають таким чином: животик однієї рибки до спинки інший, а голова однієї до хвостика інший. Засипте сіллю, додайте лавровий лист і інші прянощі. Далі укладіть наступний шар риби і знову засипте його сіллю. Останній шар повинен бути покритий сіллю повністю.
3
Закрийте ємність кришкою, діаметр якої менше діаметра вашого посуду. Поставте на кришку вантаж і приберіть в темне, прохолодне місце на 3-4 дні. Дістаньте рибу і промийте під проточною водою, для видалення солі і слизу. Якщо любите слабкосолений рибу - промивайте її близько 15 хвилин.
4
Викладіть окуня на решітку, обсушити рушником насухо. Просмикніть мотузки або скріпки через очі або нижню губу і вивісите рибу на просушування. Окуні повинні висіти вільно, не торкаючись один одного.
5
Місце для сушіння повинно бути затіненим і з хорошою вентиляцією - балкон, сарай під навісом. Сушити слід в суху і теплу погоду. Обов'язково закрийте рибу марлею в 2-3 шари. В таких умовах окунь засушити приблизно на 5-8 день.
Зверніть увагу
У зимовий час сушіть окуня над газовою плитою, але не занадто низько, інакше риба звариться. Зберігайте сушену рибу в холодильнику або в прохолодному продувається місці.
Корисна порада
Для сушки вибирайте дрібних окунів, від 100 до 500 гр. Можна взяти і більш велику рибу, але вона вимагає патрання. Луску знімати не потрібно. Сушити рибу рекомендується восени або навесні, тоді вона більш жирна. Не слід сушити влітку непотрошеную рибу - зелень, якою вона харчується, буде розкладатися в процесі сушіння і додасть неприємний смак і запах. Сіль використовуйте крупного помелу, вона повільніше розчиняється і витягає більше вологи з риби.