Як побудувати каркасний будинок.

Дерев'яні будинку на каркасній основі стін - ідеальне за ціною рішення для дачі, де ви буваєте тільки в теплу пору року. Той тип будівництва підходить і для будинків для постійного проживання. Якщо ви взялися зводити будинок такої конструкції самостійно, врахуйте декілька моментів.
Інструкція
1
Розрахуйте житлову площу. Добре буде, якщо на кожного мешканця припадає 30-40 кв. м. Врахуйте, що все тече і змінюється, в сім'ї може бути поповнення.
2
Визначте площа нежитлових приміщень. Складіть з житловою для визначення загальної площі.
3
Вирішіть, скільки поверхів буде в будинку. Виходите з площі і призначення приміщень. Не забудьте про розміри і планування ділянки, на якій розташовуватиметься будинок.
4
Виберіть проект. Раз ви взялися робити самі, робіть те, що можете зробити. Або доручіть складні роботи фахівцям, або знайдіть більш просте рішення.
5
Подбайте про постачання електрикою, водою, опаленням, газом, про каналізацію та вентиляції. Вибір систем забезпечення може вплинути на нежитлову площу, тому не відкладайте рішення на потім.
6
Зробіть прив'язку на місцевості. Ідеальним варіантом буде абсолютно рівна поверхня землі, що майже неможливо. Змініть або рельєф місцевості (тоді змолотіть цокольну і підземну частину проекту), або рельєф забудови.
7
Розрахуйте матеріали і роботи, можливо, помічників. Найкраще буде доручити цей етап фахівцям.
8
Затвердіть проект в архітектурному відділі для отримання дозволу на будівництво.
9
Підготуйте майданчик і розбийте фундамент. Підведіть фундамент і починайте будівництво. Стіни каркасного будинку складаються з наступних елементів: проміжна стійка каркаса, нижня обв'язка, дерев'яна балка перекриття, кутова стійка каркаса, проёмний ригель, верхня обв'язка, нижня обв'язка, кроквяна нога дерев'яна балка горищного перекриття. Завдяки їм будинок стає міцним. Використовуйте крок між елементами від 50 до 100 м в залежності від товщини стійки.
10
Змонтуйте пароізоляційний шар. Утепліть конструкцію теплоізоляційними плитами.
11
Зробіть зовнішню і внутрішню обшивку. Вона підвищить жорсткість конструкції і захистить стіни від впливу атмосфери. Використовуйте фанеру марки ФСФ або плити ЦСП.
12
Встановіть кроквяну конструкцію з кроком, рівним кроку установки стійок каркаса.
13
Встановіть димохід.
14
Встановіть вікна та двері.
15
Займіться обробкою фасаду. Тут вашу фантазію може обмежити тільки гаманець, тому вибирайте: штукатурка, цегла, плита.
16
Встановіть перекриття з дерев'яного бруса. Встановіть балки за коротким перетину Крок монтажу дорівнює кроку стійок каркаса.
Підземні будинку мають ряд переваг перед звичайними будівлями, але існують і певні недоліки. Перед прийняттям рішення про будівництво поземних будинку варто скрупульозно розібратися у всіх тонкощах цієї споруди.
Вам знадобиться
  • - проект будівництва;
  • - договір з будівельною компанією;
  • - будівельні матеріали
Інструкція
1
Ідея будівництва будинків під землею не нова, вона виникла в 70-і роки минулого сторіччя. Подібний особняк має ряд переваг: опалення та кондиціювання стають дешевшими (практично взагалі не вимагають витрат), крім того земля відмінно захищає від несприятливих погодних умов та інших катаклізмів. Реалізовано будівництво першого підземного будинку було тільки в 1988 році - будинок вбудовувався в пагорб.
2
Перш ніж прийняти рішення, ознайомтеся з усіма доступними матеріалами з будівництва підземних будинків і переконайтеся, що це саме те, що потрібно. Також будьте готові до того, що вартість споруди такого будинку виявиться набагато вище, ніж звичайного наземного варіанту, так що перед ухваленням рішення про будівництво оцініть можливі вигоди, обіцяні у із будівництвом підземного будинку , з точки зору того , чи виправдовують вони передбачені витрати на будівлю.
3
Оцініть місце, обране вами для будівництва, чи підходить воно для втілення подібної ідеї, причому не тільки рельєф місцевості, а й склад ґрунту, наявність і розташування грунтових води та інші фактори, які можуть вплинути на можливість будівництва підземного будинку .
4
Складіть точну схему майбутнього будинку та прилеглої території, якими вони мають бути після закінчення будівництва. Використовуйте при плануванні вивчені зображення вже існуючих підземних будинків. Це найважливіший етап, оскільки після початку будівництва вносити зміни вже буде неможливо, так що постарайтеся передбачити кожну дрібницю. Оцініть свої фінансові можливості, особливо якщо для подібного будівництва доведеться взяти кредит.
5
Зв'яжіться з кількома будівельними фірмами, бажано з тими, які мають досвід подібного будівництва. Уявіть їм для вивчення складений план будинку , щоб вони оцінили вартість і реальність виконання ними даного обсягу робіт. Виберіть виконавця на підставі отриманих від них відповідей і розрахунків по вартості проекту.
Зверніть увагу
Незважаючи на те, що будинок буде розташований під землею, паркан навколо території все ж буде необхідний.
Корисна порада
При плануванні будинку, враховуйте особливості рельєфу місцевості і геологічні особливості ґрунту.