Як вибрати білий пуховик.

Цей теплий і дуже зручний вид верхнього одягу вже встигли оцінити і полюбити багато. На жаль, як будь-який товар, що користується величезним попитом, пуховики майже відразу ж стали підробляти. А сама назва такої куртки чомусь стали застосовувати до всіх ватник, які мають об'ємні форми. Як же не помилитися у виборі, якщо ви мрієте купити справжній білий пуховик?
Інструкція
1
Взявши в руки придивилася вам курточку, почніть своє з нею знайомство з етикетки. Там ви, насамперед, повинні прочитати слово «down», яке свідчить про те, що всередині у неї знаходиться пух, а не синтепон або щось інше. При виготовленні такого одягу використовують пух водоплавних птахів - гаги, лебедя, качки або гуски. Найтепліші і найдорожчі пуховики - з гагачого пуху. Курячий пух для таких курток не підходить, т.к. у нього немає потрібних властивостей по збереженню тепла. Але дешеві китайські речі можуть бути набиті саме їм, і ви повинні бути уважні.
2
Далі на етикетці пошукайте, скільки пера додано до пуху. Ста відсотків пуху в куртках не буває. Перо - це «feather», і повинно його бути відсотків 20-25, не більше, інакше ваша річ НЕ буде теплою. Якщо ви зустрічаєте слово «cotton», значить, у вашому «пуховику" не пух, а вата; «Wool» - свідчить про те, що всередині вовняний ватин, а «polyester» - говорить про наявність синтепону. Пам'ятайте, що все це до справжніх пуховикам не має ніякого відношення.
3
Також зверніть увагу на позначення FP (Fill power). Під цими літерами ховається коефіцієнт пружності пуху, тобто його здатність до розпрямленню після стиснення. Краще, якщо цей показник має не менше 550 одиниць. Втім, саме цю характеристику ви можете перевірити, склавши пуховик: чим менше у вас вийшов згорток, і чим швидше річ відновить свої розміри після випрямлення, тим краще її якість.
4
Подивіться, як прошитий пуховик. Він повинен бути розділений на блоки розміром не більше 20х20 см. Якщо осередки великі, то пух буде збиратися в нижній частині блоку, і куртка не буде зберігати тепло. Крім того, блоки не повинні бути набиті пухом під зав'язку, також не повинно бути яких-небудь грудочок.
5
Перед покупкою добре пам'ятаєте річ: якщо ви відчуєте поколювання або, більш того, бачите кінчики пір'я, стирчать з підкладки, верніть пуховик на прилавок - він має погану якість. Зазвичай в хорошому пуховику пух знаходиться в подвійному пакеті зі спеціальним просоченням, щоб тканина не проколювати.
6
Зверніть увагу на красивий білий верх вироби. Тканина обов'язково повинна бути непромокаючої. Хороші пуховики шиються з мікроволокна з титановими нитками і лайкрою. Підкладка робиться з нейлону або шовку. Огляньте і то, як пошита річ: строчки не можуть бути кривими.
7
Обов'язково візьміть до уваги і такі важливі дрібниці, як фірмові знаки, стрічки-хлястики на замках блискавок (вони дозволяють розстібати куртку або кишені в рукавичках). На плечах і ліктях хороших курток є посилюючі накладки, клапани, які прикривають зовні блискавку, утеплений капюшон, який відстібається (їх може бути навіть два - другий легкий), внутрішні кишені, в тому числі і для мобільного телефону. Крім того, до пуховику повинен додаватися пакетик, куди покладені зразок пуху, запасні ґудзики або заклепки, а також інструкція по догляду за виробом. Повинна бути вказана країна, в якій ця річ зроблена.
До холодного зимового періоду все готують теплу верхній одяг. Деякі віддають перевагу вишуканим шубка, інших же цікавить практичність, тому вони вибирають більш універсальні види одягу, наприклад, пуховики .
Інструкція
1
Справжні якісні пуховики володіють відмінними теплоізоляційними якостями, які забезпечуються їх наповнювачем. Тому, перш за все, поцікавтеся, який наповнювач був використаний при виготовленні вибраної моделі. Якісними вважаються пуховики з гусячим, лебединим, гагачим і качиним пухом. Курячий же пух зберігає тепло набагато гірше, тому вироби, в яких він використаний набувати не варто.
2
Пуховики бувають одношаровими і двошаровими. Якщо ви купуєте його для занять гірськолижним спортом, сміливо можете купувати куртку з одношаровим пухом, проте розрахована вона на морози не перевищують -10оС. Якщо ви хочете придбати максимально теплий пуховик - вам варто зупиняти свій вибір на виробах з двошаровим пухом.
3
Уважно вивчайте ярлик. Якщо на ньому ви побачите слово down - можете бути впевнені, що наповнювачем служить пух. Однак виробів з 100% пуху практично не буває, тому дивіться, чи є на куртці напис feather - перо. Що стосується курток, на яких є написи polyester, wool або cotton, то якщо ви хочете купити справжній пуховик, а не ватник або куртку на синтепоні - відмовтеся від її придбання.
4
Подивіться на дробовое число, вказане на етикетці. Воно показує процентне співвідношення між пухом і пером. Для теплих пуховиків оптимальними вважаються пропорції 85/15, проте в допустимих межах вважається також пропорція 70/30. Що стосується легких жіночих осінньо-весняних моделей, то співвідношення в них може бути і 50/50.
5
У всіх пуховиках наповнювач розподіляється рівномірно, так як при пошитті полотно цих курток поділяють на квадрати. Вибирайте такий пуховик, квадрати в якому не більше 20 см. Крім того, подивіться, наскільки вільно пух переміщається в блоках, і чи немає в них грудок. Важливим в цьому плані показником є коефіцієнт пружності, за яким можна визначити, як швидко пух відновиться, якщо його зім'яти. В якісному пуховику даний показник повинен перевищувати 550 і позначається на етикетці він як FP (Fill power). Щоб особисто переконатися в тому, що пух досить пружний, зімніть один блок куртки, а потім різко його відпустите, відновлюватися він повинен при цьому миттєво.