Як помити голову лежачому хворому.

Лежачі хворі потребують особливого догляду, адже їх шкіра постійно стикається з постіллю, погано провітрюється, роз'їдається потім. Тому слід регулярно проводити гігієнічні процедури, в тому числі і миття волосся. Робити це, якщо людина нерухома, досить важко, особливо в поодинці. Але ті, кому довелося зіткнутися з подібною проблемою, пропонують кілька способів виконання цього завдання.
Інструкція
1
У лежачого людини зазвичай псується структура волосся, тому якщо хворий не проти, краще їх коротко обстригти. Це, по-перше, полегшить вам догляд за волоссям та шкірою голови і, по-друге, їх буде легше відновити, коли людина трохи одужає й почне потроху вставати.
2
Найбільш простий спосіб догляду за волоссям - пошукати в продажу спеціальні шампуні для миття волосся без води. Цей шампунь наноситься на волосся, збивається і легко втирається протягом двох-трьох хвилин. Після цього голову слід витерти сухим вбираючим рушником. Але це не всім подобається. Багато хто віддає перевагу мити голову традиційним способом.
3
Якщо волосся дуже короткі, вимити їх буде неважко. Для цього підкладіть хворому під голову клейонку і поставте поруч з ліжком тазик з гарячою, але не обпалює водою. Розведіть в цій воді трохи шампуню. А далі змочуйте рушник і протирайте волосся. Для того щоб промити шампунь, потрібно взяти інший рушник, яке краще віджимати в проточній воді. Витріть їм волосся, закутайте голову сухим махровим рушником і приберіть клейонку. А потім просушіть волосся феном.
4
Якщо волосся довге, вимити їх складніше. Можна скористатися таким способом. Приберіть подушку з-під голови хворого, посуньте його до краю ліжка, щоб волосся трохи звисали вниз. Підкладіть клейонку. Один її край повинен спускатися вниз, щоб стікала вода. Під волосся підставте тазик або відро, поруч встановіть ємність з гарячою водою і шампунем, чисту воду, глечик або великий кухоль. Далі намильте голову і потихеньку змивайте шампунь, поливаючи водою з глечика свешенние вниз волосся. Якщо вас буде двоє, завдання значно спрощується: одна людина може підтримувати голову, а інший мити волосся і змивати шампунь.
5
Дуже добре, якщо вам вдасться купити спеціальний надувний тазик для миття волосся в лежачому положенні. Він м'який, не буде завдавати неприємностей хворому, а мити голову в ньому зручно, оскільки він сконструйований з невеликою виїмкою для шиї.
6
Якщо хворий паралізований або дуже слабкий, старий, і вам доведеться довго за ним доглядати, можна спробувати сконструювати спеціальний тазик самостійно. Для цього візьміть стандартний невеликий тазик з пластмаси і виріжте в його бортику виїмку для шиї. Кілька сантиметрів бортика залиште, щоб вода не проливалася. Окантуйте виріз гумовим валиком, щоб не було гострих країв. Це може бути, наприклад, шматок шини від дитячого велосипеда. У іншого бортика на дні просвердлите отвір, в який закріпіть зливну трубку. Тепер, коли ви помістіть голову хворого в такий тазик, зможете без праці поливати волосся водою - вона буде виходити в зливний отвір.
7
Якщо вашого хворого можна піднімати й саджати, наприклад, у крісло, то ви можете зробити конструкцію, подібну до тієї, яку використовують для миття голови в перукарнях. Необхідно, щоб голова закидалася назад, а на столі або високому стільці можна було б встановити відповідну ємність для стікання води.
Лежачі хворі як ніхто інший потребують правильного догляду. Області тіла, які піддаються постійному тиску і на яких утворюються пролежні, вимагають ретельної обробки. Дотримуйтесь порад і ви уникнете утворення небажаних подразнень на тілі лежачого хворого .
Інструкція
1
Не допускайте забруднення шкіри, надмірної сухості і вологості, тому це знизить здатність шкіри до зовнішніх впливів. Мийте хворого якомога частіше. При митті шкіру в місцях здавлення не тріть. Чи не травмуйте верхні шари шкіри, використовуйте м'які губки. При висушуванні шкіри не витирайте її, а промаківайте.
2
Поодинці хворого хворого так, щоб йому було зручно. Якщо хворий здатний самостійно рухатися, він повинен прийняти сам необхідне положення. Щоб не намочити постільна білизна, постеліть медичну клейонку.
3
Починайте з обмивання верхніх частин тіла теплою водою. Використовуйте мило, мочалку з бавовняної тканини або натуральну губку. Під рукою обов'язково повинні знаходитися поживні та зволожуючі креми, підсушують мазі, присипка.
4
Пам'ятайте основне правило. Вологу шкіру підсушуйте, а суху зволожуйте. Ні в якому разі не використовуйте антибактеріальне мило, тому разом із шкідливими бактеріями знищуються і корисні мікроорганізми. Шкіра після такого мила не здатна чинити опір навіть незначної інфекції. Спиртовмісні кошти застосовуйте тільки у хворих з жирною шкірою.
5
Не залишайте хворого в незручному становищі, якщо довелося підняти його. Чи не усаджуйте слабких хворих. Пролежні обробіть фізіологічним розчином. Накладіть самоклеящуюся пов'язку з прозорої плівки. Її можна залишати на організмі до чотирьох днів. Герметична пов'язка забезпечить надійне загоєння.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HyKVqTDZUaY