Як подолати неуважність.

Зайве говорити про те, що неуважність дуже заважає людині в житті. Вона може принести чимало неприємностей в побуті і ще більше - на роботі, де потрібно чітке виконання поставлених завдань і цілей. Одними з найголовніших її причин вважаються спадкові характеристики і неправильне виховання в дитинстві. Але це така властивість, з яким можна і потрібно боротися.
Інструкція
1
Починаючи якусь роботу, постарайтеся створити для цього відповідні умови: від неї не повинні відволікати сторонні розмови, музика, шум і т.п. Організуйте своє робоче місце так, щоб вам не доводилося займатися пошуком необхідних речей.
2
При появі втоми намагайтеся зробити невелику перерву в роботі: зробіть кілька фізичних вправ, перемкніть увагу на якийсь інший предмет - подивіться в люстерко, в вікно, закрийте очі, наведіть порядок на поличці або в ящику стола і т. п. Зробіть декілька глибоких вдихів, щоб посилився приплив кисню в мозок - ефективність вашої роботи тільки зросте.
3
Не всяка робота виконується із задоволенням. І якщо ви на підсвідомому рівні їй пручаєтеся, наслідком цього теж може бути відсутність концентрації уваги. Значить, або міняйте роботу, або поставте перед собою конкретні цілі, мотивуйте її і контролюйте процес виконання.
4
Не поспішайте висловлюватися і не давайте ходу емоціям в той час, коли ви слухаєте, що вам говорять. Завжди намагайтеся вловити зміст надходить. Можливо, варто формулювати і ставити уточнюючі питання, щоб ви усвідомили все почуте.
5
Виробляйте в собі звичку зосереджуватися. Для цього необхідно постійно стежити, щоб думки не «зсковзували» на сторонні речі. Обсмикуйте себе і повертайтеся до того, що дійсно важливо.
6
Щоб не забувати щось зробити, спробуйте записувати найбільш важливі завдання в блокнот і контролювати їх виконання. Непогано придбати спеціальні листики-липучки: записуйте на них те, що потрібно, і розклеювати на видному місці, а після того, як це виконали, викидайте.
7
Спробуйте довести деякі дії до автоматизму. Так, наприклад, якщо ви постійно шукаєте, куди поклали свою флешку, документи тощо, виділіть для цих предметів конкретне місце і виробіть в собі звичку складати їх туди постійно. Через якийсь час ваші дії стануть автоматичними.
8
Нерідко неуважність посилюється в результаті перевтоми. В цьому випадку зазвичай проявляються й інші симптоми втоми, наприклад, безсоння, нервові зриви, постійне відчуття тривоги. Якщо ви виявили у себе такі ознаки, в першу чергу нормалізуйте свій режим дня - виділіть час не тільки для роботи, але і для відпочинку. Приступайте до виконання серйозних справ після ґрунтовного відпочинку.
9
Щоб позбутися неуважності, заплануйте щоденні прогулянки на свіжому повітрі, заняття фізкультурою або легкі пробіжки. Вранці намагайтеся більше розминати м'язи плечей та шиї.
10
Знайдіть у книгах або в інтернеті спеціальні вправи, які допомагають розвинути уважність і здатність до зосередження. Грайте в логічні ігри і такі комп'ютерні ігри, в яких необхідна уважність. Тренуйте свою пам'ять. Для цього щось вивчайте, читайте і засвоюйте.