Як зробити самому Мініпілорама. перемотування електродвигунів самостійно.

Для тих, хто займається заготівлею лісоматеріалів на професійному рівні, найкраще придбати пилораму, виготовлену в заводських умовах. Але якщо вам необхідно побудувати дерев'яний будинок або використовувати це обладнання в інших побутових цілях, то краще виготовити Мініпілорама своїми руками.
Вам знадобиться
  • - 2 швелера;
  • - водопровідні труби;
  • - різьбові шпильки;
  • - сталева плита;
  • - електродвигун;
  • - пила.
Інструкція
1
Виготовте конструкцію рейок. Для цього візьміть два сталевих швелера або дві рейки і розгорніть їх підошвою вгору. Зробіть в них збоку отвори діаметром 14-16 мм по всій довжині на однаковій по висоті відстані з кроком в 1-1,5 м.
2
Зробіть для пилорами стяжки за кількістю отриманих отворів. В якості стяжок можна використовувати водопровідні труби діаметром 250 мм. Щоб з'єднати стяжки зі швелерами, використовуйте різьбові шпильки довжиною від 290 до 340 мм або ж болти.
3
Поставте зібрану основу на стійки, які можна виготовити з металевих кутників. Кількість стійок безпосередньо залежить від довжини отриманої основи. У даному варіанті достатньо буде чотирьох стійок. Відстань від кінця основи до крайніх стійок повинне бути порядку 80-100 см.
4
Приварите або прикріпіть гвинтами між стійками спеціальні розкоси. Це додасть пилорамі потрібну жорсткість і не дасть їй можливості прогинатися під вагою колоди. Виконуйте монтаж пилорами на тому місці, де вона повинна бути встановлена. Оскільки вага конструкції дуже великий, то перевіз обладнання може бути досить складним. Також для більшої стійкості всієї конструкції стійки можна вкопати в землю.
5
Після того, як основа буде зібрана і встановлена на стійки, виготовте рухливу візок. Візьміть для цього сталеву плиту довжиною 6 м і товщиною 4 см. По ширині плита повинна виходити на 10 мм за межі швелера з кожного боку.
6
Знизу до плити прикріпіть упор - куточок і поставте її на ролики або підшипники, які дадуть їй можливість вільного переміщення уздовж основ в обидві сторони. На візок приваріть 2 куточка для того щоб прикріпити електромотор потужністю 10 кВт і пилку діаметром 1 метр. Переміщення візка відбуватиметься за допомогою штурвалу і ланцюги від комбайна.