Як позбутися страху собак.

Людей, які бояться собак , досить багато. Найчастіше страх з'являється після того, як вони піддаються нападу цих тварин самі або виявляються свідками неприємних інцидентів з іншими. Іноді панічний жах перед псами відчувають несвідомо і, швидше за все, він пов'язаний з якимись давно забутими дитячими враженнями. І хоча, загалом-то, страх - природне почуття, рефлекс на небезпеку, вироблений на генетичному рівні, в цьому випадку він абсолютно не потрібен, і краще постаратися його позбутися.
Інструкція
1
Першу сходинку в позбавленні від страху перед собаками ви подолаєте після того, як визначте причину його появи. Якщо ви не розумієте, чому боїтеся, спробуйте подумки повернутися в минуле і пригадати, з чого все почалося. Можливо, коріння проблеми знаходяться в дитинстві. Але з тих пір пройшло багато часу. Усвідомте, що ви змінилися - стали сильніше і впевненіше.
2
Постарайтеся зрозуміти те, чого ви боїтеся. Подумайте про причину агресивної поведінки собаки. У багатьох випадках вона гавкає тому, що відчуває небезпеку від людини і таким чином намагається захиститися. У неї немає підстав довіряти вам, адже люди часто погано поводяться зі своїми «братами меншими». Зрозумійте і пошкодуйте тварина.
3
Знайдіть більше інформації про собак - книги, в яких описується поведінка собак, досліджується їх характер, методи навчання і т.д., фільми про собак та за їх участю. Це теж допоможе вам зрозуміти їх і перестати боятися.
4
Поспостерігайте за діями собак здалеку, наприклад, з вікна свого будинку. Звичайно їм немає ніякого діла до людини, якщо той сам не привертає їхню увагу якимись неправильними діями. Зверніть увагу на те, як поводяться з ними люди. Можливо, варто сходити в клуб любителів собак або познайомитися з людиною, у якого є це домашня тварина. Спробуйте погуляти разом з ними, і ви, по-перше, почуєте чимало цікавих історій про собаку від її господаря і, по-друге, познайомитеся з нею, а вона - з вами, і через якийсь час навіть зможете її погладити.
5
Якщо у вас є така можливість, заведіть собі цуценя. Звичайно, навряд чи варто шукати собі вихованця якоїсь великої і агресивної породи типу бульдога або стаффордширського тер'єра. Але доброзичливі лабрадори та далматинці або розумні вівчарки допоможуть вам змінити думку про собак.
6
Якщо у вас на шляху виявилися собаки, не слід від них тікати або столбенеть. Намагайтеся придушити в собі почуття паніки, продовжуйте спокійно йти, ні в якому разі не тікайте від них і ніяк не проявляйте свій страх. Ви побачите, що на вас тільки гавкають, а не нападають. У тому випадку, якщо ви відчуваєте агресію собаки, можете нахилитися до землі, зробивши вигляд, що ви щось піднімаєте. Тварини прекрасно розуміють, що таке камінь або палиця і отбегут від вас, а ви відчуєте свою силу. В крайньому випадку, якщо ви живете в районі, де багато бродячих собак, купіть собі електрошокер. Швидше за все, вам і не доведеться ним скористатися. Але боятися ви точно перестанете.
7
Якщо страх не покидає вас, ви завжди можете звернутися до психолога або психотерапевта, який допоможе вам розібратися в проблемі і дасть чимало професійних порад про те, як саме долати це негативне почуття.
Кінофобія - страх перед собаками , явище досить поширене. Воно псує життя вам і вашим знайомим, у яких є домашні вихованці. Адже навіть похід до них у гості вимагає серйозної роботи над собою. Але коли є необхідність, то від кінофобіі можна позбутися.
Вам знадобиться
  • - добрий собака з господарем
  • - спільний друг, який не боїться собак
Інструкція
1
Виділіть певний час для занять, поставтеся до них серйозно. Почніть відучуватися від страху перед собаками через телевізор. Дивіться передачі, де собак переучують, навчають новим навичкам. Так ви зрозумієте, що людина здатна управляти собакою.
2
Спостерігайте за гуляють собаками з вікна. Якщо тварини починають битися, не тікайте в паніці. Пам'ятайте: по-перше, ви дивитеся зі своєї квартири і вам нічого не загрожує; по-друге, собаки б'ються між собою, а не нападають на людей. Розборки між тваринами не стосуються нікого з оточуючих, крім їх власників. Побачивши, як господарі розбороняють вихованців, знову відзначте, що вони можуть на них впливати.
3
Пора переходити до активних дій. Напевно у вас є знайомі, до яких ви боїтеся піти через страх перед доброзичливою, трохи гавкаючою собакою. Відразу йти в гості не варто, нехай справа відбувається на вулиці. Домовтеся про умовне знаку, який ви подасте, щоб господар забрав вихованця.
4
Візьміть спільного друга, який знає і собаку, і господаря, сядьте на лавку. Дихайте рівно і глибоко, за схемою: вдихніть - затримайте дихання на кілька секунд - видихніть до упору - затримайте дихання - вдихніть.
5
Коли собака з'явиться в межах вашої видимості, буде бажання піти. Не піддавайтеся йому. Залишіться сидіти на місці, обговорюючи з одним те, що зараз відчуваєте. Говоріть чесно, стежте за рівністю і тембром свого голосу. Описуйте свої почуття з позиції іншої людини: «Він (а) відчуває, як тремтіння проходить по всьому тілу ...». Прислухайтеся самі до того, що розповідаєте.
6
Головне: собака повинна бути без повідця, господар, підійшовши до вас, не повинен тримати її за нашийник, коли вихованця гладять. Якщо господар тримає свою тварину, то будь-яке наближення до неї або до нього буде розцінено як напад, який треба запобігти.
7
Друг повинен першим погладити подошедшую собаку, щоб показати вам, яка вона гарна і лагідна. Якщо не готові спілкуватися з нею зараз, нічого страшного. Просто дивіться. Те, що ви перебуваєте так близько від собаки, вже досягнення. Коли зрозумієте, що стає зовсім важко, дайте умовний знак знаходиться в зоні видимості господареві.
8
Коли зможете погладити собаку на вулиці, пора перебиратися в приміщення. Ідіть в гості до господаря, не звертаючи уваги на гавкіт, пройдіть в кімнату. Розповідайте про те, що відчуваєте, пояснюйте присутнім, чому ви це відчуваєте, яких дій собаки боїтеся. Нехай тварина знаходиться в одній кімнаті з вами. З часом, починайте її гладити, приводити в життя ваші страхи: «Що буде, якщо я встану, якщо піду в іншу кімнату, якщо собака раптово до мене підійде ...».
Зверніть увагу
Неважливо, якого розміру тварина. Маленькі собачки по нервозності дадуть фору будь-якому догу, а для кожного господаря його вихованець - найдобріший. Будьте об'єктивні при виборі собаки для терапії. Якщо господар не має беззаперечної влади, краще просити замикати тварину в кімнаті, а не вчитися його любити.
Корисна порада
Якщо є можливість, то для повного позбавлення від кінофобіі краще займатися з фахівцем. Завдяки йому, ви не просто позбудетеся від страху перед певними собаками, але й отримаєте знання для позаштатних ситуацій.