Як навчитися бігати коником.

Коньковий хід на лижах представляє для новачків деякі труднощі, оскільки набагато простіше їхати по накатаній лижні. Проте, навчитися цій техніці досить просто, якщо постійно практикуватися.
Вам знадобиться
  • - форма;
  • - палки;
  • - лижі;
  • - черевики.
Інструкція
1
Підберіть правильно лижі, палки та черевики для ковзанярського ходу. Купуйте все необхідне спорядження тільки в спеціалізованих магазинах. Вибирайте пару залежно від вашого досвіду. Якщо ви вже відкаталися не один сезон, тоді для вас підійдуть лижі, які стосуються долоні витягнутої вгору руки. Палки само не повинні перевищувати рівень підборіддя. Переконайтеся також, що черевики не бовтаються в різні боки, коли ви їх защипувалися в кріплення.
2
Навчіться схрещувати лижі. Після придбання всього необхідного спорядження настав час практики. Закріпіть черевики. Потренируйтесь техніці ковзанярського ходу без палиць. Отже, відведіть ліву ногу в сторону, проїхавши пару метрів. Під час ковзання перемістіть таким же чином і праву ногу. Вона повинна виявитися трохи попереду. Повторіть все спочатку. Відчуйте ритм руху. Не варто загострювати велику увагу на швидкості на перших порах.
3
Візьміть палки в руки. Тепер ваше завдання - проїхати ще кілька сотень метрів гребеневим ходом, але вже відштовхуючись палицями. Трохи нахиліться вперед і почніть рух в сторону лівою ногою. Одночасно з ним відштовхніться від землі лівою палицею. Потім перемістіть вагу на праву сторону, зробивши рух правою ногою і поштовх правою палицею. Подолайте таким способом пару кілометрів, щоб відчути техніку ковзанярського ходу.
4
Приділяйте особливу увагу кросової і загальнофізичної підготовки. Одного освоєння ковзанярського ходу буде недостатньо, якщо ви хочете ще й бігати багато кілометрів подібним чином. Тренуйтеся через день, пробігаючи по 3-5 км. Намагайтеся збільшувати дистанцію згідно з рекомендаціями наставника і поточним завданням. Займайтеся ще й з обтяженням, вправляючи м'язи ніг, рук і спини.
Корисна порада
Якщо ваша мета - швидке освоєння цього виду бігу на лижах, тоді вам варто забути на деякий час про класичний хід. Він застосуємо виключно на рівнині для збільшення швидкості і при спуску з гір.
Для лижників-любителів цей вид "транспорту" є скоріше розвагою, а не спортом. Тому до методів пересування на лижах вони ставляться не дуже уважно, не обтяжуючи себе вивченням всіх тонкощів. Але ж навіть три простих «ходу», відточені відповідно до правил, дозволять бігти на лижах набагато швидше і з меншими зусиллями, ніж зазвичай.
Інструкція
1
Найпростіший хід, яким все хоча б раз в житті користувалися - попеременний двухшажний. Рухи тут повторюють рухи рук і ніг при звичайній ходьбі у швидкому темпі, коли вперед виносяться протилежні рука і нога. Відштовхнувшись правою ногою і лівою рукою, ліву ногу плавно висувайте вперед, поступово переносячи тяжкість тіла на неї. Праву руку винесіть вперед, права нога при цьому теж починає рух вперед (після поштовху вона трохи зігнута в коліні). Права палиця встромляється в сніг, а та ж нога всією поверхнею лижі стикається з лижень і починає ковзати вперед. Важкість тулуба розподіляється приблизно порівну на обох опорних точках. Ліва рука після відштовхування висувається вперед, а права вчиняє поштовх. Коли процес відштовхування правою рукою завершується, його ж починає ліва нога. При певному тренуванні ви зможете розвивати швидкість настільки, що після кожного поштовху будете ковзати не менше двох метрів.
2
За схожим принципом рухається тіло і при четирехшажном попеременном ході. Різниця полягає в тому, що після двох кроків і відштовхувань скоюються два кроки без допомоги палок. При цьому не можна занадто сильно розмахувати палицями, розкидати їх в сторони або волочити по снігу - все це сповільнить швидкість бігу.
3
Ще більшу швидкість можна розвинути, якщо навчитися одночасного двухшажному ходу. Це досягається за рахунок збільшення сили відштовхування двома руками відразу. Рухаючись по інерції на злегка зігнутих ногах і при тулуб, трохи нахиленому вперед, перенесіть вагу тіла на ліву ногу. В цей же час лижні палиці виносьте вперед. Висуньте вперед праву ногу і, відштовхнувшись лівою, сковзаєте на ній. Відштовхніться правою ногою і мережною винесені вперед палки в сніг (вони перебуватимуть під кутом приблизно 50 градусів, спрямованим на вас). Коли поштовх ногою буде завершений, палиці пройдуть перпендикулярне розташування по відношенню до лижні і опиняться під гострим кутом вперед. В цей момент необхідно почати відштовхуватися руками. В цей час ковзання відбувається на лівій нозі. Коли поштовх палицями завершений, права нога приставляється до лівої і ви за інерцією проїжджаєте 3-5 метрів. Потім весь цикл повторюється, але в цей раз починати слід з іншого ноги.
4
На швидкість бігу впливають не тільки сила рук і ніг, але і правильне дихання лижника. Відштовхування і одночасне легке присідання повинні відбуватися на видиху, а випрямлення - на вдиху.