Як полагодити ялинкову гірлянду.

Несправна ялинкова гірлянда - велике засмучення для домочадців і особливо для дітей. Виявивши, що вогні не бажають загорятися, не поспішайте в магазин за новою гірляндою. Ви цілком зможете полагодити вже наявну.
Вам знадобиться
  • - пробник;
  • - гострий ніж;
  • - ізоляційна стрічка;
  • - лампочки.
Інструкція
1
Переконавшись, що гірлянда не бажає загорятися, уважно огляньте її. Можливо, ви виявите розрив дроти. Знайшовши ушкодження, зачистите кінці проводів, з'єднайте їх і щільно замотайте ізоляційною стрічкою. Таким же чином можна замінити несправну вилку. Перевірити пошкодження в нерозбірних гірляндах можна за допомогою щупа і звичайних швейних голок.
2
Перевірте лампочки - можливо, одна або декілька з них просто втратили контакт з патроном. Підкрутіть кожну за годинниковою стрілкою - іноді цієї нескладної операції досить для того, щоб гірлянда знову почала працювати.
3
Якщо все цоколі щільно прикручені до патронів, а видимих пошкоджень шнура або вилки немає, швидше за все, одна з ламп перегоріла. Оскільки лампи в більшості гірлянд з'єднані послідовно, єдина непрацююча розмикає ланцюг. Зіпсований елемент необхідно виявити і замінити. Розділіть гірлянду на дві ділянки і перевірте кожен омметром або іншим пробником. Виявивши половину з непрацюючою лампою, розділіть її на наступні дві ділянки і повторіть процедуру. Звужуйте коло пошуку, поки перегорілий елемент гірлянди не буде виявлений.
4
Замініть лампочку, підібравши підходящу за розміром і потужності. Можна зняти її з іншого непрацюючої гірлянди. Однак якщо замінити перегоріли елемент неможливо, просто замкніть дроту навколо його контактів. Ток піде в обхід, і гірлянда знову функціонуватиме. Можна і повністю видалити патрон, відрізавши його гострим ножем, з'єднавши дроти і щільно замотавши місце стику ізолентою.
Зверніть увагу
Якщо перегоріло три лампи і більше, задумайтеся про покупку нової гірлянди. Швидше за все, стара дуже скоро вийде з ладу, адже «закорачивание» окремих ділянок збільшує навантаження на решту.
Корисна порада
Ремонтуючи гірлянду, не забудьте відключити її від мережі щоб уникнути нещасних випадків.