Як увійти в консоль.

Зазвичай користувачеві операційної системи Windows рідко доводиться користуватися консоллю . Проте, часом виникають ситуації, коли саме робота в командному рядку дозволяє найбільш швидко вирішити виниклу проблему.
Інструкція
1
Увійти в консоль можна мінімум трьома способами. Перший: натисніть «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Командний рядок». Відкриється невеликий чорний екран, це і є командний рядок, вона ж консоль. Другий спосіб: натисніть «Пуск», потім «Виконати». Введіть команду cmd і натисніть ОК. І третій спосіб, найпростіший: натисніть комбінацію клавіш Win + R, відкриється вже знайоме вам вікно введення команд, в якому слід ввести команду cmd.
2
Як можна використовувати консоль? У багатьох збірках Windows при натисканні рядка меню «Виконати» відкривається значний список можливих команд. Наприклад, для виклику утиліти редагування системного реєстру досить набрати команду regedit. Щоб побачити папку автозавантаження і інші елементи настройки системи, слід ввести msconfig.
3
На практиці однією з найбільш корисних є команда netstat -aon. Введіть її, ви побачите список мережевих підключень. Ця команда особливо корисна в тому випадку, якщо ви підозрюєте присутність на вашому комп'ютері троянської програми. Відстеживши, які порти відкриті і які процеси їх відкривають, можна обчислити деструктивну програму.
4
При використанні описаної вище команди зверніть особливу увагу на останню графу - PID. Це ідентифікатор процесу, він допоможе вам зрозуміти, який додаток відкриває той чи інший порт. Номер порту зазначений після двокрапки в графі «Локальний адреса». Запам'ятайте ідентифікатор підозрілого процесу, потім в тому ж вікні введіть команду tasklist. Ви побачите список процесів: у першій графі буде вказано їх назву, в другій - ідентифікатори. Знайдіть потрібний ідентифікатор, ліворуч від нього буде ім'я шуканого процесу.
5
За допомогою консолі ви можете подивитися інформацію про систему, для цього достатньо набрати команду systeminfo. Буде виведена вся інформація, починаючи від версії ОС і типу процесора і закінчуючи даними про встановлені оновленнях.
6
Варто відзначити, що в операційній системі Linux широко використовується робота в консолі. Багато задач простіше вирішити саме через неї, ніж з використанням традиційних додатків з gui-інтерфейсом. Уміння працювати в командному рядку є і певною ознакою професіоналізму, не випадково багато хакерські утиліти мають саме консольні версії.