Як відчистити самовар від кіптяви.

Неодмінним атрибутом російської чайної церемонії вважається самовар . Міські жителі використовують електричні самовари, мити які не представляє особливої праці. Але ось справжній дачний самовар, для розтоплення якого використовують вугілля, деревну тріску або шишки, відчистити від кіптяви досить важко.
Вам знадобиться
  • - засіб для чищення металу;
  • - засіб для миття посуду;
  • - губка для миття посуду;
  • - зубний порошок;
  • - 10% нашатирний спирт;
  • - вода;
  • - спирт, скипидар або денатурат;
  • - порошковий крейда;
  • - порошок.
Інструкція
1
З літературних джерел відомо, що раніше самовари чистили битою цеглою. Сьогодні його цілком замінить який-небудь абразивний порошок, яким чистять раковини і плити. Щоб відчистити самовар від кіптяви, нанесіть порошок на жорстку сторону губки для миття посуду і круговими рухами добре натріть поверхню. Потім змийте порошок водою.
2
У господарському або в спеціалізованому «самоварному» магазині купите засіб для чищення металевих поверхонь. Як правило, вони розфасовані в розпилювачі і після нанесення потрібно буде почекати кілька хвилин, щоб бруд і нагар розчинилися. Після цього помийте самовар губкою, з нанесеним на неї засобом для миття посуду і протріть сухою лляною серветкою.
3
Якщо ви - власник старовинного самовара, для виготовлення якого використовувалися бронза, мельхіор, латунь, нікель, хром, золото або срібло, то для його чистки абразивні порошки краще не використовувати, щоб зберегти покриття блискучим. Вам буде потрібно засіб, що містить дрібнодисперсні речовини: крейда, селикагель, діатоміт, а також органічні розчинники, віск, аміак.
4
хромовані або нікельовану поверхню обробіть порошковим крейдою, нанесеним на тканинну серветку, промийте теплою водою з милом. Позолочений самовар протріть м'якою ганчіркою, змоченою в спирті, скипидарі або денатураті.
5
Відполіруйте блискучі боки самовара розчином води, зубного порошку і 10% нашатирного спирту. Розведіть його в пропорції 3: 1: 2. Нанесіть цю суміш на м'яку ганчірку, краще вельвет або оксамит. Доведеться, звичайно, попрацювати, але ваш самовар стане як новенький.
Зверніть увагу
У магазинах представлений великий вибір засобів і препаратів, призначених для чищення металевих виробів. Не використовуйте ті з них, які містять сильнодіючі кислоти. Перш ніж придбати засіб, ознайомтеся з його складом.