Як пофарбувати диски. Фарба для колісних дисків.

Частенько буває так, що в гаражі лежить комплект дисків, які не погнутих, але зовні не в дуже хорошому стані. Такі диски і викинути шкода і місце вони займають. Найбільше зовнішній вигляд дисків псується взимку через розлитих реагентів на дороги від льоду. Купувати новий комплект часом буває накладно, а їздити на «пошарпаних» - некрасиво. Залишається один вихід привести диски в придатний товарний вигляд - пофарбувати їх, це і дешевше, і можливість додати оригінальності своєму авто.
Вам знадобиться
  • Миючий засіб, щітка, дрібна наждачний папір, малярний скотч, розчинник, грунт, фарба, лак.
Інструкція
1
Якщо ви зважилися фарбувати диски, то перше ніж слід спантеличитися - це закупити необхідні матеріали. Грунт, фарбу і лак слід вибирати спеціальні для колісних дисків: акрилову автоемаль для дисків, акриловий безбарвний лак, антикорозійний акриловий грунт - у них підвищена зносостійкість до механічних впливів. Для фарбування невеликих елементів краще використовувати фарбу в аерозольних балончиках. Розчинник підійде будь-який, наждачний папір має бути дрібної - придатною для затирання подряпин, а не для їх створення. В якості миючого засобу підійде шампунь для миття машини, на крайній випадок звичайний пральний порошок.
2
Перед ґрунтовкою диски необхідно очистити і відмити від бруду та продуктів корозії за допомогою щітки з пластиковим ворсом, для миття в важкодоступних місцях відмінно підійде зубна щітка. Диски відмиваються і очищаються як із зовнішнього, так і з внутрішньої сторони. Краще якщо диски будуть без покришок, це набагато зручніше при фарбуванні, та й просто по тому, що так вони набагато легше, але якщо покришки ще допускають експлуатацію, то не варто їх розбортуватися, диски можна пофарбувати і так.
3
Коли диски вимиті їх варто зачистити наждачним папером до рівномірного матового покриття, коли необхідний ефект буде досягнутий знежирте поверхню за допомогою розчинника і дайте дискам добре висохнути. Тепер слід відокремити фарбується поверхню від покришки, для цього знадобитися тонкий картон і молярний скотч, також скотчем обертаємо ніпель колеса, щоб за одне його НЕ пофарбувати. Можна приступати до грунтування диска. Нанесіть 2-3 шари грунтовки з проміжком 15-20 хвилин між шарами, для їх висихання. Дочекайтеся повного висихання грунтовки.
4
Коли грунтовка остаточно висохне, можна приступати до фарбування диска. Нанесіть також 2-3 шари фарбі з проміжком 15-20 хвилин. Фарбу наносите рівномірно, не допускаючи утворення патьоків. Після того як фарба висохне, можна наносити лак, він так же наноситися в 2-3 шари з проміжком 25-30 хвилин. Дочекайтеся остаточного і повного висихання лаку, можливо, доведеться залишити диски сохнути на ніч, після чого переверніть диск і повторіть процедуру фарбування для зворотного боку диска. Залиште диски на добу для повного висихання фарби. Тепер можна здивувати знайомих оригінальним кольором дисків коліс вашого авто. Повірте байдужих не буде.
Зверніть увагу
При роботі з розчинником і аерозольними фарбами надягайте маску і окуляри, приміщення має провітрюватися, не будете робити поблизу нагрівальних приладів та відкритого вогню.
Корисна порада
Підготовляйте до фарбування відразу все диски, в подальшому при вижиданні часу підсихання одного диска можна зробити фарбування (нанесення грунту, лаку) другого і наступних дісков.Наносіте фарбу тонким шаром, особливо ретельно профарбовують труднорельефние місця, фарбу слід наносити в декілька шарів, що б швидше висихала, не утворювалося патьоків, а кінцевий результат давав насичений цвет.На аерозольних балончиках є інструкція по застосуванню конкретного виду фарби дотримуйтесь даної інструкції, да би кінцевий результат не розчарував.
Поверхні литих дисків автомобілів з часом пошкоджуються і стають непривабливими. Щоб виправити цю ситуацію, досить просто перефарбувати диски.
Вам знадобиться
  • - спеціальна фарба для фарбування дисків;
  • - шпаклівка по металу;
  • - грунт-емаль по металу;
  • - засіб для зняття фарби;
  • - наждачний папір;
  • - металева щітка.
Інструкція
1
Зніміть диски з коліс автомобіля. Якщо в процесі зняття виявилося, що вони «прикипіли», і колесо не знімається, відкрутіть болти приблизно на три міліметри, заведіть автомобіль, і, включивши першу передачу, загальмуєте на невеликій швидкості, після цього диск «отщелкнется». Або, при ослаблених болтах на диску, починайте потихеньку (під контролем) опускати домкрат доти, поки колесо не звільниться.
2
Видаліть з дисків бруд і огляньте їх на предмет пошкоджень. Пам'ятайте, що ремонт литих дисків неможливий, якщо на них є тріщини біля основи спиць або у посадочних отворів.
3
Очистіть диски від корозії. Зніміть стару фарбу за допомогою металевої щітки, наждачного паперу. Повністю до металу це робити не обов'язково, зачистите тільки всі глибокі відколи. Якщо є можливість, застосуйте обробку дисків пескоструйной машиною. За допомогою неї зняти стару фарбу буде дуже просто.
4
Обробіть диски смивкой-розпушувачем для старої фарби. Ретельно промийте їх після обробки і дочекайтеся, коли вони повністю висохнуть.
5
Зашпаклюйте пошкодження поверхні диска шпаклівкою по металу. Дочекайтеся повного її висихання. Нанесіть на диски грунт-емаль по кольоровому металу.
6
Нанесіть спеціальну фарбу для дисків потрібного кольору (такі фарби випускають в аерозольних балончиках). Дочекайтеся, поки перший її шар висохне, і нанесіть другий, а при необхідності - третій шар. Покрийте диски лаком після повного висихання фарби.
Зверніть увагу
Розглянутий спосіб фарбування підходить для литих дисків, пофарбованих виготовлювачем порошковою фарбою. Якщо вони поліровані, необхідно звернутися в спеціалізований автосервіс.
Корисна порада
Якщо при огляді пошкоджень дисків виявилися незначні тріщини, їх можна заварити, однак такі диски краще використовувати для «запаски» .Щоб диски не «прикипали» при експлуатації автомобіля в зимовий час, застосовуйте перед постановкою колеса на маточину графитную або мідну мастило.