Як скласти тест в Excel. складання тестів excel.

Тести хороші тим, що швидко демонструють учням рівень їх підготовки у певній галузі знань. Викладачам ж доводиться, як і десятки років тому, витрачати час на ручну обробку результатів. Автоматизувати процес і розвантажити вчителів можна за допомогою програми Excel.
Інструкція
1
Підготуйте три питання і варіанти відповідей, щоб на невеликій кількості даних освоїти складання тесту. Розібравшись з простим прикладом, за аналогією ви зможете використовувати табличний редактор Excel для розробки ускладнених варіантів.
2
На аркуші Excel об'єднайте кілька осередків, в яких знаходитиметься перше питання тесту. Залийте цю область яким-небудь кольором, щоб вийшло красиво.
3
Надрукуйте в підготовленій комірці текст першого питання. Клацніть правою кнопкою мишки по цій комірці і в контекстному меню виберіть пункт «Формат ячеек». На вкладці «Вирівнювання» вкажіть, як повинен розташовуватися текст по горизонталі і вертикалі. Наприклад, по вертикалі можна вибрати «по центру», щоб текст не притискався до верхнього або нижнього країв комірки. Поставте галочку «Переносити за словами» і натисніть кнопку «ОК».
4
Об'єднайте ще кілька осередків, щоб отримати простір для відповіді на перше питання тесту. Це місце також залийте вподобаним кольором, щоб все виглядало гармонійно.
5
Скопіюйте мишкою підготовлені осередки для першого питання і відповіді. Вставте їх двічі на лист Excel, щоб отримати місце під другий і третій питання і відповіді. Надрукуйте в потрібних місцях тексти питань, що залишилися. Зовнішнє оформлення готово.
6
Виділіть клітинку, в якій повинен розташовуватися відповідь на перше питання тесту. У верхньому горизонтальному меню програми виберіть пункт «Дані», а в ньому - «Перевірка ...». На вкладці «Параметри» вікна, що з'явилося вкажіть тип даних «Список». Поставте галочки навпроти пунктів «Ігнорувати порожні клітинки» і «Список допустимих значень». В полі «Джерело» перерахуйте всі варіанти відповідей на перше питання, розділяючи їх крапкою з комою. Учень повинен буде вибрати з них правильну відповідь.
7
Аналогічно у відповідних осередках створіть списки з відповідями на другий і третій питання тесту.
8
На окремому аркуші використовуйте логічну функцію «ЯКЩО», щоб автоматично обчислювати результати. Налаштуйте аргументи функції, для цього в поле «лог_вираз» вкажіть клітинку, з якої вибирався відповідь. В полі «Значеніе_еслі_істіна» вкажіть у лапках слово «Правильно». В полі «Значеніе_еслі_ложь» вкажіть у лапках слово «Помилка». Зробіть це окремо для трьох відповідей на питання тесту.
9
Щоб підрахувати загальну кількість правильних відповідей, використовуйте логічну функцію «СЧЁТЕСЛІ». Налаштуйте аргументи цієї функції. Для цього в полі «Діапазон» вкажіть всі комірки з відповідями на питання. В полі «Критерій» вкажіть у лапках слово «Правильно».
10
Збережіть роботу та перевірте, наскільки точно програма підраховує кількість вірних відповідей.