Як створити красиву клумбу. Як створити на дачі клумби своїми руками.

Квіти супроводжували людям з найдавніших часів, прикрашаючи їх життя і даруючи позитивні емоції. Сьогодні щасливі власники садових і дачних ділянок цілком можуть використовувати власний шматочок землі для того, щоб створити гарні квітники. Квіткове оформлення - це один з найбільш складних і трудомістких видів озеленення. Тому, щоб створити клумбу , що володіє високою декоративністю протягом усього сезону, знадобиться багато часу, терпіння і сил.
Інструкція
1
Майте на увазі, клумбою називається квітник правильної геометричної форми: круглий, квадратний, овальний, трикутний і т.д. Зазвичай у цей вид квітників висаджуються однорічні та дворічні рослини. Також практикується змішане оздоблення клумб (весняний, літній, осінній). Це робиться для отримання більш тривалого декоративного ефекту.
2
Всебічно оціните територію, відведену під квітник. Найголовніший чинник, який впливає на вибір асортименту рослин, - умови освітленості ділянки. Також важливо підібрати види і сорти квітів так, щоб забезпечити безперервність цвітіння протягом усього сезону. Крім того, врахуйте особливості ландшафту. Адже геометрія клумби повинна вписуватися в загальний дизайн території та стиль будинку. Також погляньте на місце, обране для квітника, з позиції сприйняття з різних точок ділянки. Пам'ятайте, що при побудові композиції найбільш красиво квітучі рослини варто розташовувати на відстані 50 см і далі.
3
Підготуйте грунт. З місця, де планується квітник, видаліть всі бур'яни разом з корінням. Якщо земля важка, глиниста змішайте її з піском, а в легку додайте кам'яного борошна (бетоніта) або глини. Потім збагатите її живильними речовинами. Для цього підійде гній, мінеральні добрива і компост. Внесіть їх в грунт, добре перемішайте, пролийте теплою водою. Далі розпушіть землю лопатою або вилами. Також можна захистити клумбу міні-парканом, невеликий живоплотом або бордюром.
4
Підберіть квіти для вашої клумби. Щоб вона залишалася пишною і яскравою весь сезон, виберіть рослини з різним часом і тривалістю цвітіння. Обов'язково врахуйте висоту квіткових культур. Вирівняйте низькорослі і високі рослини так, щоб невеликі опинилися на передньому плані, а більш витягнуті - на задньому, також їх слід розташовувати вздовж стін і парканів. Не намагайтеся висаджувати на один квітник якомога більше видів. Візьміть до відома, що є сусідами квіти і рослини повинні мати схожі вимоги до середовища проживання. Також подбайте про те, щоб ваш твір виглядало не тільки яскравим, але і гармонійним. Для цього виберіть забарвлення, які поєднуються один з одним. Адже колір впливає на емоції і психіку людини. І якщо квіткові рослини неправильно підібрані за забарвленням, то клумба буде надавати дратівливу дію.
5
Визначте щільність посадки. Найбільш виграшно виглядають клумби з щільною посадкою, але це, звичайно, справа смаку. Пам'ятайте, що між рослинами та квітами повинен залишатися достатній проміжок, це потрібно для їх нормального розвитку і зростання. Часто новачкам важко розрахувати кількість квіткових культур, яке необхідне для квітника. Щільність посадки великих і високорослих рослин становить від 1 до 3 примірників на 1 квадратний метр. Компактні і середньорослі - 5-7 одиниць на 1 кв.м, а низькорослі - 7-11 штук на 1 кв.м.
6
Доглядайте за рослинами на вашому квітнику. Своєчасно зрізайте засохлі листя і суцвіття, а також видаляйте бур'яни. У міру необхідності поливайте грунт. Зрошують верхню частину клумби за допомогою розпилювача. Один раз на місяць підгодовуйте квіткові рослини мінеральними добривами.
Корисна порада
психофізіології встановлено, що першим з усіх факторів, що впливають на емоції і психіку людей, є колір. Тому на садовій або дачній ділянці, куди людина приїжджає розслабитися, важливо створити такі клумби, щоб їх колірне рішення сприяло отдиху.Раздражітельним, експансивним і темпераментним людям для декоративного оформлення краще не використовувати у великій кількості квіти і рослини помаранчевих і червоних відтінків. Для них сприятливими виявляться сині і фіолетові тони. А людям сором'язливим і боязким, навпаки, слід вибрати жовтий колір. Вік людини також впливає на сприйняття кольору. Діти, наприклад, люблять яскраві і світлі тони і відтінки, але вони набагато чутливіші до кольору, ніж дорослі. Це відноситься і до людей похилого віку. Тому для оформлення ділянки не слід використовувати рослини з різким контрастом по світлин.