Як прочистити теплообмінник в газовій колонці. Як зняти теплообмінник.

Теплообмінник - один з основних елементів газової колонки, який відповідає за передачу тепла згорілого газу воді через тонкі металеві стінки. Мабуть, найбільшою проблемою газових колонок є утворення накипу на внутрішній поверхні трубок, що пов'язано з низькою якістю води, яка, як правило, не піддається попередньому очищенні.
Інструкція
1
У міру збільшення кількості накипу знижується ефективність роботи колонки аж до виходу її з ладу. Не маючи досвіду ремонту газового обладнання, не варто братися за чистку пристрою, краще звернутися до фахівців.
2
Усунення накипу в теплообміннику виробляєте методом хімічної промивки, в ході якої спочатку злийте теплоносій (воду) з контуру, потім очистіть грязьовий фільтр.
3
Теплообмінник підключіть до спеціальної установки, за допомогою якої контур заповнюється розчином реагенту. Після закінчення очисних робіт реагент змийте, його залишки піддайте нейтралізації, знову промийте водою. Нейтралізація залишків реагенту виробляється, як правило, за допомогою спеціального розчину з підвищеним вмістом лугу, після чого відпрацьовану рідину можна зливати в каналізацію.
4
У домашніх умовах чистка теплообмінника газової колонки проводиться в такій послідовності. Спочатку від'єднайте його від колонки і помістіть в спеціально приготовлену ємність, заповнену 10% розчином лимонної кислоти. Щоб його отримати, потрібно 100 грамів порошку лимонної кислоти розвести в літрі теплої води.
5
Потім залийте розчин в трубопровід теплообмінника і залиште на 10-15 хвилин, після чого використану рідину можна злити, а трубопровід ретельно промити проточною водою. Якщо результат вас чимось не задовольнив, то повторіть все заново.
6
З видаленням сажі все набагато простіше. Вона з'являється на зовнішніх стінках теплообмінника через те, що вчасно не була проведена чистка пальника. Для видалення також необхідно зняти теплообмінник і помістити в ємність з розчином синтетичного миючого засобу і, через 10-15 хвилин, добре почистити поверхню м'якою щіткою, після чого помістити під струмінь проточної води.