Як купити хом'яка.

Серед домашніх улюбленців хом'яки займають впевнене третє місце після кішок і собак. Ці тваринки приваблюють своєю мініатюрністю і невибагливістю. За життям хом'яка в клітці або акваріумі з задоволенням спостерігають і діти, і дорослі, хом'ячків приємно брати в руки, влітку з ними можна гуляти у дворі ... Словом, якщо ваш вибір ліг саме на цього звірка, залишилося тільки сходити і придбати одного, а може. і двох (якщо ви збираєтеся їх розводити) хом'яків. Але брати перших-ліпших не потрібно, щоб не засмучуватися, якщо тваринка опиниться хворим і незабаром помре.
Інструкція
1
Якщо у вас є знайомі, які займаються розведенням хом'яків, зверніться в першу чергу до них. Навряд чи вони будуть підсовувати вам хворих і нежиттєздатних звірків. Але про всяк випадок запам'ятайте основні ознаки здорового хом'ячка: це суха чиста несліпшаяся шерсть, чисті оченята без подряпин, чисте анальний отвір, відсутність шрамів і горбків на шкірі під шерсткою. А ще здорові і життєрадісні хом'яки дуже активні, тому приходьте купувати їх у другій половині дня, коли вони не сплять, а не сплять, показуючи свій характер.
2
Якщо ви купуєте хом'яка на пташиному ринку або в зоомагазині, поставтеся до вибору ще більш уважно. На жаль, найчастіше господарі хом'яків прагнуть нажитися на звірках і продають їх зовсім маленькими. Обов'язково запитайте у продавця про вік звірка: йому повинно бути не менше трьох тижнів, інакше він не виживе, загине без материнського молока. Якщо ви берете вже дорослого звіра і це самочка (що можна визначити по близько розташованим отворам внизу живота), вона може виявитися вагітною. Якщо ви новачок в зоо-ділі, навряд чи зможете визначити цікаве положення хомячіхі самостійно. Так що краще брати або самця, або самочку в підлітковому віці: місяць або півтора.
3
Якщо є можливість, не пошкодуйте грошей і купіть хом'яка в тому зоомагазині, де є ветеринарні довідки на звірків. Однак, навіть якщо ваш новий вихованець по документам здоровий, проведіть власний огляд. Обмацайте хом'ячка: він повинен бути не худим, з тугим животиком. Продавець повинен розповісти вам все про годівлі та утриманні вихованця, і в ідеалі тут же порадити купити потрібний корм, клітку, поїлку та колесо, щоб на новому місці хом'як не почувався обділеним.
Зверніть увагу
- Якщо ви купуєте хом'яків для розведення, вони не повинні бути з одного посліду. Врахуйте, що самця і самку доведеться тримати в різних клітинах, щоб вони не билися.
Корисна порада
- Якщо хом'як потрібен вам для того, щоб просто гладити його і грати з ним, краще взяти самця: вони більш поступливі і посидючіші.
В зоомагазині ви побачили хом'ячків і захотіли завести собі вдома цих кумедних тваринок. Здавалося б, маленький пухнастий клубочок не повинен створити проблем. Але от невдача: батьки з сумнівом кивають головою, не бажаючи заводити вам домашнього вихованця. Що ж робити?
Інструкція
1
Для початку залиште все думки та ідеї з приводу того, щоб таємно принести хом'яка додому, годувати-поїти його утайка і так же «по-тихому» забиратися за ним, в надії, що , коли ваша таємниця буде розкрита, батьки дозволять залишити звірка будинку.
2
Швидше за все, такі секрети не допоможуть, і ваш вихованець ризикує опинитися на вулиці. Чи варто говорити про те, що хом'як, який опинився на вулиці, приречений на загибель. Тому якщо ви твердо має намір завести собі це тварина, то дійте відкрито.
3
Найкраще будь-який сумнів перемагає відкритість і факти. Насчет першого ми вже розібралися: поговоріть з батьками про можливу купівлю звірка заздалегідь, щоб ні для кого його поява в будинку не стало неприємним «сюрпризом».
4
Переконати ж домочадців дозволить інформація про хом'яка х. Почитайте книги з утримання цих тварин (таку літературу зараз нескладно знайти навіть у звичайному книжковому магазині), поговоріть з продавцями в зоомагазині - дізнайтеся у них про основні труднощі, з якими можна зіткнутися господар хом'яка . Нарешті, в інтернеті легко знайти спеціалізовані сайти про гризунів, а також прочитати поради досвідчених разводчіков цих тварин.
5
Після такої інформаційної підготовки ви зможете впевнено відповісти на всі питання, які можуть виникнути у ваших батьків. В першу чергу їх, швидше за все, буде цікавити: наскільки самостійно ви зможете доглядати за твариною?
6
Розкажіть, що хом'як - нешкідливий звірок, якого легко брати в руки і вимагає нехай регулярного, але нескладного догляду. Відзначте невибагливість цієї тварини: годувати його можна овочами, зеленню, а спеціальні корми для гризунів також дуже доступні.
7
Переконайте батьків, що ви самі будете чистити житло вихованця (до речі, для утримання хом'яка краще використовувати спеціальні акваріуми, ніж клітку, з якої він може легко втекти) . Відзначте, що забиратися ви буде кожен день, що запобіжить поширення неприємного запаху по квартирі.
8
Додатковим плюсом може стати згадка знайомого, який вже містить такого вихованця. Серйозність своїх намірів варто підтвердити і тим, щоб заздалегідь приготувати місця, куди ви плануєте поставити контейнер зі звіром. Виберіть таку частину квартири, в якій з одного боку хом'як буде захищений від сонця, протягу і вологи, а з іншого - не буде перешкодою для ваших батьків.