Як навчити дитину акуратності.

Якщо дитина постійно розкидає іграшки та одяг, неакуратно носить речі, не бажає митися і не прибирає за собою посуд після їжі, виникає питання, як же навчити його акуратності ? Адже діти часто не розуміють, що нормами суспільства прийнято бути порядним і поводитися пристойно.
Інструкція
1
Покажіть на власному прикладі, що акуратним бути необхідно. Але якщо в квартирі бардак, на кухні гора немитого посуду, а мама і тато ходять по будинку в неохайному вигляді, то хоч розповідай дитині про чистоту і порядок, хоч ні, він все одно буде копіювати звички і поведінку батьків. Тому, в першу чергу, змініться самі, а потім вже привчайте дитини до акуратності і охайності.
2
Кожен день прибирайте і мийте за собою посуд, кладіть речі на місце, правильно ведіть себе під час їжі. Тоді дитина, дивлячись на вас, обов'язково стане повторювати всі ваші дії. А це означає, що проблема розкиданих іграшок, сора, і валяється всюди одягу буде вирішена, та й поведінка малюка за столом стане зразковим.
3
Перетворіть таке нудне заняття, як прибирання іграшок, в захоплюючу і веселу гру. Тоді дитина буде із задоволенням наводити порядок. Заведіть кілька кольорових ящиків. Дозвольте маляті самостійно «розселити» певні іграшки у свій «будиночок». Наприклад, ляльки можуть «жити» в синьому ящику, машинки та інша техніка - в зеленому, м'які іграшки - в жовтому, конструктор - в червоному і так далі. Потім увімкніть музику і влаштуйте змагання, хто перший прибере іграшки - дитина або ж мама (тато). Якщо дітей двоє і більше, влаштуйте змагання між ними. Не забудьте похвалити переможця.
4
Підійдіть до процесу творчо. Прибираючи іграшки, навчіть крихітку вважати. Спочатку до п'яти, потім до десяти і т.д. Згадайте або розучите назви геометричних фігур, збираючи кубики, м'ячі, та й будь-які інші іграшки. Адже всі вони, так чи інакше, складаються з кіл, квадратів, ромбів, овалів і прямокутників.
5
Майте на увазі, дитина часто вже не наводить лад тільки лише тому, що не знає, з чого ж почати прибирання. Допоможіть йому радою, а іноді навіть дією. Наприклад, запропонуйте дитині спочатку скласти м'які іграшки, потім ляльок і їх приналежності, далі приступити до книг і журналів. А в кінці нехай викине в помийницю фантики, огризки, кісточки та інше сміття. Будьте впевнені, він якісно і швидко все прибере. Не забудьте заохотити малюка.
6
Пам'ятайте, буде потрібно немало сил, терпіння і часу, перш ніж ви досягнете від дитини бажання прибрати. Саме тому питання про те, як навчити акуратності, необхідно ставити, коли йому виповнилося три роки, а не коли він став дорослим і самостійною людиною.