Як лікувати застуду при діабеті.

Простудні захворювання приносять немало клопоту всім людям, навіть якщо у них немає хронічних недуг. Що вже говорити про хворих, особливо цукровий діабет. Застуда створює додаткове навантаження на організм, оскільки призводить до підвищення цукру в крові.
Інструкція
1
Перше, на що слід звернути увагу - це постійна перевірка рівня глюкози в крові, кожні 3-4 години. Ні в якому разі не відмовляйтеся від інсуліну, навіть якщо рівень цукру нормальний.
2
Харчування і питний режим. Незважаючи на те, що під час хвороби апетит пропадає, скоротіть тільки надходження жирів. Віддавайте перевагу легкозасвоюваним вуглеводів, харчування має бути дробовим і частим. Фахівці Американської асоціації з діабету радять приймати по 15 г вуглеводів щогодини. Пийте теж часто; якщо рівень глюкози високий, випийте води; якщо ж низький? кілька ковтків яблучного соку.
3
Приймайте ті ліки, які не містять цукру і підсолоджувачів. Це в першу чергу стосується мікстур, сиропів і крапель. Ідеально вам підійдуть інгаляції, чаї з цілющих трав, полоскання горла трав'яними відварами і розчином соди.
4
Лікуватися потрібно обов'язково, так як є загроза переходу захворювань у хронічну форму; особливо високий ризик у діабетиків підхопити пневмонію, бронхіт, ангіну і отит. Після візиту лікаря дотримуйтеся його рекомендацій. Діабетикам протипоказані анальгін, засоби проти закладеності носа.
5
При інсулінозалежному типі діабету є небезпека кетоацидоза, при інсуліннезалежному типі? серцевих ускладнень. Можливо, знадобиться інсулінотерапія. Уважно стежте за можливими ознаками розвивається кетоза. Купуйте спеціальні тест-смужки, що визначають кількість кетонових тіл в сечі. Якщо вони з'явилися, терміново вживайте заходів. Збільште кількість випивається рідини (чистої води, морсу, узвару, води з лимоном), в дієту введіть швидкі вуглеводи. Якщо ситуація виходить з-під контролю, хвороба протікає важко, викликайте лікаря. Буквально за кілька годин кетоз може перерости в діабетичний кетоацидоз. А це дуже небезпечно.
6
Під час хвороби ведіть щоденник і вказуйте в ньому все дози введеного інсуліну і ліків, порції з'їдених продуктів, результати вимірювань температури. Ці дані показуйте лікаря при кожній зустрічі з ним.