Як гнути мідні труби.

З мідних труб діаметром до 28 мм споруджують водопровід. Довжина труби в бухті складає 50 метрів, що дозволяє проводити укладання без додаткових з'єднань на великі відстані, при цьому часто виникає необхідність зробити вигин.
Вам знадобиться
 • - газовий пальник;
 • - спеціалізований трубогиб;
 • - спеціалізована пружина.
Інструкція
1
Робота з мідними трубами значно простіша, ніж зі сталевими. Гнути мідні труби можна на місці монтажу, не привертаючи додаткових фахівців. Відпалений мідь дуже пластична і її можна гнути руками під великим радіусом. Але при цьому зігнути трубу можна тільки один раз. Після однократно зробленого вигину пластичність труби втрачається. Відновити її можна, використовуючи газовий пальник. Проведіть короткочасненагрівання, і швидко виправте вигин в потрібному напрямку.
2
Точно також можна виробляти великі вигини НЕ відпалених мідних труб. Нагрійте потрібні місця газовим пальником, швидко зробіть потрібний вигин. При неправильному вигині знову нагрійте трубу, виправте вигин в потрібному напрямку.
3
Для маленького радіуса вигину використовуйте спеціальні інструменти. Спеціалізованими інструментами служать трубогиби і пружини.
4
Використання спеціалізованого трубогиба допомагає зробити вигин потрібної форми, не вдаючись до нагрівання або відпалу. Для використання трубогиба закріпіть його на потрібній ділянці, зігніть трубу в потрібному напрямку під необхідним градусом. Вигин труби з діаметром 28 мм можна робити будь-яким, але при цьому внутрішній діаметр повинен бути збережений не менше, ніж 14 мм в кінцевому результаті. При більш сильному вигині потік води в трубопроводі буде уповільнений.
5
При використанні спеціалізованої пружини завжди справляєте розігрів мідної труби до температури 450-550 градусів. Після розігріву швидко зігніть трубу, направивши її в потрібному напрямку.
6
Якщо ви працюєте з мідними трубами, внутрішній діаметр яких перевищує 28 мм, то незалежно від того, використовуєте ви трубогиб або пружину, попередньо нагрівайте трубу до 450-550 градусів. Такий вид нагрівання використовується для обпаленої і необпаленої міді.
Зверніть увагу
Труби великого діаметру не можна гнути руками без використання інструментів і нагріву, так як можуть вийти значні заломи, які приведуть трубу в непридатний стан.
Мідь - досить пластичний і піддатливий метал з хорошою електричної і теплової провідністю, тому у вигляді проводів, дроту, шин, трубок його застосовують при виробництві величезної кількості найменувань побутової техніки, промислового устаткування, автомобілів, і т.д. Мідні заготовки, шини, трубки досить поширені, і тому їх частенько пристосовують до використання в домашньому господарстві. Буває, що при цьому необхідно зігнути мідну трубку .
Вам знадобиться
 • - мідна трубка;
 • - паяльна лампа, або пропановая пальник;
 • - брезентові рукавички;
 • - азбестовий килимок;
 • - молоток;
 • - ковадло або дерев'яний чурбак для рихтування;
 • - пісок;
 • - дерев'яні кілочки або пробки.
Інструкція
1
Підготуйте робоче місце для згинання трубки. Бажано, щоб воно було розташоване на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні. Постеліть азбестовий килимок, добре зміцните ковадло або дерев'яний чурбак, на якому проводитиметься рихтування.
2
Підготуйте трубку до згинання. Забийте в один з її торців дерев'яну пробку. Засипте в трубку пісок. Постукайте заткнутим закінченням трубки по твердій поверхні, щоб пісок трохи "осел". Додайте піску. Знову постукайте. Подібним чином заповніть трубку піском майже до верху. Забийте в вільний торець трубки ще одну дерев'яну пробку.
3
Розпаліть газовий пальник або паяльну лампу. Виведіть її на оптимальний режим роботи.
4
Розігрійте частина трубки, яка буде деформована при згинанні. Направте полум'я пальника на трубку . Переміщайте пальник вздовж трубки, рівномірно прогріваючи її. Повертайте трубку навколо своєї осі для забезпечення прогріву з усіх боків.
5
Зігніть мідну трубку . Відставте паяльну лампу або вимкніть і відкладіть пальник. Візьміться за кінці трубки. Упритесь деформируемой частиною в опору. Надавите на кінці трубки так, щоб забезпечити її згинання. Не згинайте трубку занадто сильно, щоб уникнути розриву її стінок. Відрихтуйте трубку молотком. Якщо вона зігнута недостатньо, знову виконайте кроки з її нагрівання, сгибанию і рихтовке.
6
Остудіть трубку . Покладіть її на азбестовий килимок. Дочекайтеся повного охолодження. Якщо необхідно остудити трубку швидко, можна вдатися до охолодження її водою.
7
Видаліть з трубки пісок. Вийміть дерев'яні пробки з обох кінців трубки. За допомогою несильних постукувань торцями трубки по твердому предмету, вибийте пісок. Продуйте трубку для видалення залишків піску.
Зверніть увагу
Ніколи не залишайте без нагляду працюючу газову горілку або паяльну лампу. Завжди працюйте в брезентових рукавицях.