Як підібрати лижі і палиці по росту.

Останнім часом катання на лижах стало дуже популярним видом спорту. Успіх у цій справі залежить не тільки від професіоналізму лижника, але і його екіпіровки. Особливу увагу при цьому слід приділити вибору лиж і палиць.
Інструкція
1
Для кожного стилю катання існують свої вимоги до довжини лиж і палиць. Вибираючи екіпіровку для катання коньковим ходом, поставте лижі поруч із собою. Їх довжина повинна бути на 15 см вище вашого зростання. Наприклад, якщо ваш зріст становить 170 см, підходяща висота лижі буде 185 см.
2
Аналогічним чином можна підібрати і палиці. Тільки їх довжина повинна бути, навпаки, менше вашого зростання на 15-20 см. Звичайно, якщо фізична підготовка рук досить хороша, висоту палиць можна і збільшити. Але максимальна довжина їх не повинна перевищувати рівень вуха, а мінімальна - не опускатися нижче плечей.
3
Щоб визначити довжину лижі для класичного катання, додайте до свого росту 25-30 см. Отримана сума і буде оптимальною довжиною. Висота ж палиць повинна бути на точно таку ж відстань менше зростання лижника, що займається класичним ходом. А для прогулянок довжина лижі не повинна перевищувати зростання лижника більш ніж 15-25 см.
4
При виборі лиж орієнтуйтеся не тільки на ріст, але й на вагу, а також ступінь підготовленості. Так як добре підготовлені спортсмени витримають більшу вагу екіпіровки. Якщо ви більш ніж впевнений лижник і часто катаєтеся, відніміть від свого зростання 10 см, а якщо ви ще новачок - 20 см.
5
Для розрахунку довжини дитячих лиж і палиць існує спеціальна таблиця, яку можна знайти в інтернеті. На їхню довжину впливає не тільки зростання, але і вік малюка. Але, ні в якому разі не купуйте екіпіровку для дитини «на виріст». Це може призвести до травм, так як малюк просто не зможе в них нормально їздити.
6
Вибираючи екіпіровку, зверніть увагу на її тяжкість і жорсткість. Вона повинна бути максимально жорстка, але при цьому легка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F_e6HwVkgSQ
Зверніть увагу
Купуйте лижі і палиці тільки в спеціалізованих спортивних магазинах. Цим ви гарантуєте собі якість куплених речей.