Як зробити бонсай з бісеру.

До Росії традиція "бонсай" прийшла з Японії і стала досить популярна. Цей вид мистецтва полягає у вирощуванні карликових дерев певного сорту. Умілі майстри виготовляють бонсай з бісеру та інших декоративних матеріалів.

Вам знадобиться

- дріт 0,3 мм - близько 1 м; - бісер N10 декількох відтінків червоного, жовтого, зеленого або іншого кольору - близько 200 г; - малярський скотч; - алебастр ; - флористична стрічка (зелена, коричнева або іншого кольору); - гладкі скельця, бусинки, каміння; - квітковий горщик.

Інструкція
1
Наріжте 200 відрізків дроту, приблизно по 45-50 см кожен. Перемішайте бісер різних відтінків. Наберіть по 8-10 бісерін на середину кожного відрізка. Зробіть два витка, щоб вийшла петелька з намистинками.
2
Наберіть ще стільки ж бісерін на одну сторону дроту і зробіть ще одну таку ж петельку, потім ще дві петельки таким же чином. Повторіть цю процедуру з іншого кінця дроту, щоб отримати сім петельок. Таким чином оформіть всі шматки дроту.
3
Візьміть п'ять відрізків і з'єднайте їх в один пучок, сплетіть між собою до низу від середини так, щоб вийшла гілочка. Повторіть те ж саме з іншими ста дев'яноста п'ятьма відрізками - в результаті повинно вийти 40 гілок. Обмотайте їх флористичної стрічкою.
4
Гілочки з п'яти пучків сполучайте по п'ять і сплітати від середини до низу, щоб виходили більш товсті гілки. Розташовуйте тонкі гілки на різній висоті один від одного, створюючи красивий рельєф, обмотайте їх флористичної стрічкою.
5
З'єднайте в один стовбур утворилися вісім великих гілок, сплітаючи їх від середини до низу. Розташовуйте гілочки на різній висоті, драбинкою, рівномірно, спіраллю або в будь-який інший формі, яка вам до душі.
6
Ствол деревця обмотайте малярським скотчем так, щоб він товщають донизу, імітуючи справжнє дерево. Потім обмотайте бонсай ще раз флористичної стрічкою, надавши йому остаточну форму.
7
Замісіть алебастр у воді, суміш вилийте в горщик. Поставте в середину бонсай, дайте суміші трохи застигнути. Після цього розташуйте скельця, камінчики та інші декоративні елементи на поверхні "землі" і дочекайтеся остаточного висихання. Бонсай готовий і ви можете прикрасити їм, згідно японським традиціям, північно-східну частину свого будинку або веранди, привертаючи тим самим благополуччя і виганяючи злих духів.