Як в'язати шкарпетки на 5 спицях.

Теплі, м'які, яскраві, з візерунками або однотонні в'язані шкарпетки люблять носити все: і дорослі, і діти. Як в'язати шкарпетки на 5 спицях? Наведемо приклад для розміру 30/31.
Вам знадобиться
  • Для того щоб зв'язати шкарпетки вам знадобиться 5 спеціальних спиць товщиною № 2,5 (для тонкої пряжі) або № 3 (для пряжі середньої товщини) і нитки.
Інструкція
1
Зразкова витрата пряжі для шкарпеток зазначеного розміру 50 г, з урахуванням того, що застосовується пряжа середньої товщини (150-155/50 г) .Плотность в'язання повинна складати 28 петель і 36 рядів - 10x10 см.Начінать роботу слід з верхньої частини носка. Для в'язання носка потрібного розміру набираємо 48 петель, рівномірно розподіливши їх на чотири спиці, замикаємо в кільце і в'яжемо резинкою (чергуючи дві лицьові і дві виворітні петлі). Довжину можна в'язати довільно, в нашому випадку достатньо буде і 12 см. Не забуваємо, задня лінії середини - перехід від одного ряду до іншого.
2
На петлях 4-й (четвертої) і 1-й (першої) спиць - з двох сторін від задньої лінії середини, на 24 петлях в'яжемо прямо і назад лицьовій гладдю. Таким чином, у нас повинна вийти стінка п'яти, оптимальна висота - 4.5 см або 16 рядів.
3
Далі в'яжемо нижню частину п'яти, петлі потрібно розділити на три рівні частини. Якщо число петель не ділиться рівно на 3, то стежте потім, щоб в 1-й і 3-й частинах була однакова кількість петель. В нашому випадку стінку п'яти в'яжемо на 28 петлях, тому після перших 8-ми петель робимо першу мітку, після 8-ми наступних - ще одну, і залишається останні 8 петель. Пров'язуємо лицьовими петлі перших двох частин, що не пров'язуючи 1-ю петлю перед 2-й міткою. Пров'язуємо цю петлю перед міткою і петлю після неї разом з нахилом вліво, повертаємо і 1-ю петлю знімаємо, як при виворітному в'язанні. Далі треба провязать виворітними петлі середньої частини п'яти, за винятком 1 петлі перед першою міткою. Петля перед міткою і петля після мітки пров'язуються разом виворітного, повертаємо і 1-ю петлю знімаємо, як при виворітному в'язанні. Збавляти необхідно, поки не пров'яжіть всі бічні петлі, і у нас в роботі залишаться лише петлі середньої частини. Роботу повертаємо і в'яжемо до середини.
4
Тепер в'яжемо клин підйому стопи. Для цього по кожному краю п'яти набираємо 12 петель, в результаті у нас повинно вийти на другій і третій петель менше, ніж на першій і четвертій спицях. Під час формування клина підйому стопи зайві петлі поступово треба збавляти - останні 2 петлі 1-й спиці пров'язуються разом лицьовій, перші 2 петлі 4-й спиці - разом з нахилом вліво. Поки не досягнемо загальне початкове кількості петель, однакове на кожній спиці, ці убавленія доведеться повторювати в кожному 2-му ряду. Далі в'яжемо стопу до необхідної довжини, в нашому випадку ще 16 см до миска.
5
Мисок формуємо так: 3-ю та 2-ю петлі 1-ой (першої) спиці пров'яжіть разом лицьовій, а 2-ю і 3-ю петлі 2-ий (другий) спиці пров'яжіть разом з нахилом вліво. Збавляння наприкінці 3-ей спиці виконаємо, як на 1-ій спиці, і на початку 4-ої спиці, як на 2-ой. Ці убавленія треба повторити п'ять разів на кожному 2-му ряду. Довжина стопи для нашого розміру - 20 см, залишилися на спиці 8 петель, стягаємо робочої ниткою і закріплюємо її на виворітного стороні носка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=asXpryG_0g0
Зверніть увагу
Тут дані найпростіші прийоми в'язання носок, їх ще можна в'язати різними візерунками, поєднуючи кілька відтінків ниток.
Ставлення рукодільниць до в'язання виробів дуже різне - одні здатні на одному диханні вив'язати самі мудрі візерунки, але при цьому «загубитися» в п'яти спицях при в'язанні шкарпеток. Для інших же будь, навіть самий простенький узор - незбагненне мистецтво, зате при в'язанні шкарпеток вони доки. А адже для роботи знадобляться тільки такі навички, як вив'язування лицьових і виворітних петель, а також пров'язування 2 петель разом (в п'яті і для убавленія в області пальців).
Вам знадобиться
  • - 5 спиць № 3-3,5;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Наберіть на 2 спиці 40 петель і починайте в'язати гумку, яку можна виконати за схемою 2х2 (2 петлі лицьові, 2 виворітні) або 1х1 (1 лицьова, 1 виворітна). Щоб почати в'язання усіма спицями, в першому ряду пров'яжіть по 10 петель на кожну з 4 спиць і замкніть коло. П'ята спиця буде робочою. Зробіть 25 рядів, які утворюють гумку. Далі можна виготовляти шкарпетки різними варіантами. В одному випадку допустимо відразу почати вив'язування п'яти, а в іншому можна після гумки провязать тепер вже лицьовій гладдю ще 20 рядів, які стануть продовженням гумки в області щиколотки.
2
Після закінчення гумки приступайте до вив'язування п'яти. Для цього залиште на час роботу на 2 спицях . Переведіть петлі з решти двох спиць на одну і в'яжіть лицьове полотно в кількості 15 рядів. Потім розділіть 20 петель на 3 частини. Бічні фрагменти становитимуть по 7 петель, а середня частина - 8 петель. Продовжуйте в'язати лицьовій гладдю з одночасним зменшенням. Щоб почати вив'язування п'яти спочатку пров'яжіть 6 петель, потім 2 разом лицьовими, 6 петель, 2 разом лицьовими і залишилися 6 петель. Зворотну сторону в'яжіть виворітними без убавленія. Потім, в кожному наступному особовому ряду знову повторіть зменшення петель за таким же принципом. У середній частині п'яти повинно залишатися 8 петель - зменшення відбувається за рахунок бічних фрагментів. Продовжуйте вив'язувати п'яту, поки її середня частина не виявиться на одному рівні з матеріалами кромок петлями бічних частин.
3
Після закінчення роботи з п'ятою продовжуйте в'язати петлі, які залишились на 2 спицях . Коли дійдете до кромок петель п'яти - наберіть з них же нові (з кожної кромочной петлі по одній, тобто, всього 7 петель). Потім пров'яжіть продовження серединної частини п'яти (8 петель) і знову наберіть з кромок ще 7 петель. Загальна кількість петель на спицях знову відновиться.
4
Пров'яжіть по колу приблизно 30 рядів, після чого почніть зменшення петель, яке необхідно зробити в області пальців. На кожній спиці кожні 2 останні петлі пров'яжіть разом. Робіть це в кожному ряду, тоді вийде красиве зменшення у вигляді дуг. Коли всі петлі зійдуть нанівець, простягніть нитку через останню. Витягніть кінчик нитки на виворітну сторону і закріпіть.
Корисна порада
Якщо вибирати пряжу з рівною структурою, то виріб буде мати ідеальний вигляд.