Як перевести рази в децибели. Як переводити в дб.

Людські вухо й око володіють логарифмічною характеристикою чутливості. Тому для вираження відносної зміни інтенсивності потоку випромінювання, сприйманого людиною, зручно користуватися логарифмічними одиницями: децибелами і Непером. Перші з них найбільш поширені.
Інструкція
1
Розрахуйте ставлення виміряного значення тієї чи іншої величини до стандартної еталонної. Для потужності це один милливатт, для напруги низькочастотного сигналу в побутовій аудіосистемі - один вольт, для напруги високочастотного сигналу, що знімається з прийомної антени - один мікровольт, для напруги низькочастотного сигналу у професійній відеоапаратури - 0,775 вольт, для звукового тиску - один паскаль. Перед обчисленням відносини переведіть виміряну величину у ті ж одиниці, що і еталонна. Якщо ж дано дві величини (до зміни і після такого), поділіть другий на першу - який-небудь еталон в цьому випадку не потрібно. Результат ділення вийде безрозмірним - він буде виражений в разах.
2
Знайдіть десятковий логарифм результату ділення. Чи не переплутайте його з натуральним (він використовується при обчислення не децибел, а Непером). На вітчизняних наукових калькуляторах для цього призначена клавіша lg, на імпортних - log. У більшості мов програмування десятковий логарифм знаходиться за допомогою функції log або LOG, після якої аргумент вказується в дужках (іноді без дужок і через пропуск).
3
У разі якщо виміряна величина здатна залежати від іншої величини квадратично (наприклад, потужність при незмінній напрузі квадратично залежить від опору), отриманий у ході виконання попереднього кроку результат логарифмирования помножте на десять. Обчислена величина і буде виражена в децибелах.
4
Якщо ж виміряна величина не здатна залежати квадратично від іншої (як, наприклад, напруга), результат логарифмирования помножте не так на десять, а на двадцять.
5
Так званий VU-метр являє собою магнітоелектричний стрілочний індикатор, характеристика чутливості якого механічним способом штучно наближена до логарифмічною. Прочитавши свідчення цього приладу, що не здійснюйте з ними будь-яких математичних дій. Якщо вхідні кола індикатора налаштовані правильно, виміряна величина буде одразу виражена в децибелах з достатньою для практичних цілей точністю. Врахуйте, що в VU-метр часто спеціально введена інерційність, щоб він не реагував на піки сигналу. Для їх реєстрації призначений інший індикатор - піковий.