Як знайомити дітей з містом.

Повага і любов до своєї Батьківщини, країні, народу закладається в дитинстві. Завдання батьків - розвивати ці почуття в дитині з самого раннього віку, а починати потрібно зі знайомства з рідним містом .
Інструкція
1
По дорозі в дитячий сад і назад вивчайте з дитиною вулицю, по якій йдете. Звертайте увагу малюка на об'єкти, повз які проходите: дерева та кущі, дороги, будівлі, автобусні зупинки, магазини, кіоски і т.д., пояснюйте їх призначення. Якщо вам потрібно переходити дорогу, паралельно навчайте дитину правилам дорожнього руху, значенням кольорів світлофора.
2
Зі зміною пір року відзначайте з дитиною зміни, що відбуваються в навколишньому оточенні і зі знайомими вже об'єктами: пожовкле листя на деревах восени, запорошені снігом гілки, снігові шапки на дахах будинків взимку, тане сніг і пробивається з-під нього травку навесні, калюжки на дорозі після літнього дощу.
3
Поясніть дитині назва вашої вулиці, а також тих, за якими ви найчастіше ходите. Розкажіть, з чим або з ким воно пов'язане, якій людині чи події присвячено або в честь чого названо. Наприклад, проходячи по вулиці Гагаріна потрібно згадати, що він був першим космонавтом, а на бульварі Залізничників розповісти про тих, хто допомагає подорожувати в інші міста і країни.
4
Гуляючи з дитиною в міських парках, скверах, пам'ятних місцях, на набережних, показуйте йому красиві історичні будівлі, ліхтарі, квіткові клумби, фонтани. Попросіть малюка описати місце, в якому він знаходиться - це сприяє розвитку мови і образного мислення. Прогулянка повинна бути не тільки розважальною, а й пізнавальної: наприклад, у парку Перемоги розкажіть дитині про Велику Вітчизняну війну і перемогу нашого народу, а на квітковій площі або алеї вивчите назви кольорів.
5
У міру дорослішання знайомте дитини з пам'ятками історії та архітектури, водите його в художні галереї, на виставки. Час від часу відвідуйте краєзнавчий музей чи музей історії міста: з першого разу важко вловити великий обсяг інформації, а стаючи старше, малюк зможе зрозуміти і пов'язати між собою музейні експонати та історичні події.
6
Ходіть з дитиною на екскурсії по місту, в зоопарк, ботанічний сад, океанаріум, дельфінарій, планетарій. Діти люблять розваги, тому не забувайте про парки атракціонів, цирку і постановках театру ляльок або театру юного глядача.
7
Чи не обійдіть увагою загальноміські свята (Масляна, Сабантуй, Свято квітів) та спеціальні дитячі заходи (День захисту дітей, новорічні ялинки). Такі події дуже радують дітей і надовго відкладаються в їх пам'яті.
8
Під час прогулянок та екскурсій не забувайте фотографуватися, а при перегляді фотографій обговорюйте їх з дитиною - це допоможе йому запам'ятати місця, де ви гуляли, і об'єкти, які бачили.
Корисна порада
Щоб грамотно і дохідливо довести до дитини історію рідного міста, потрібно її добре знати. При необхідності заповните власні прогалини в знаннях читанням спеціальної літератури або пошуком інформації в інтернеті.