Як побудувати дерев'яну мансарду. будинок мазанка своїми руками.

Мансардою називається частина будівлі, що розташовується безпосередньо під дахом. Оскільки мансарда створює додаткові житлові приміщення, її зведення дозволяє раціонально використовувати загальну площу будинку.
Вам знадобиться
  • - поперечна рама;
  • - прогони;
  • - ізоляційний матеріал;
  • - дерево;
  • - лак і морилка;
  • - дроти;
  • - світильники;
  • - інструменти;
  • - меблі.
Інструкція
1
Складіть проект мансардного поверху. Пам'ятайте, що мансарда - це додаткове навантаження як на стіни нижніх поверхів, так і на підставу будівлі. Зважаючи на це переконайтеся, що розрахункова потужність фундаменту відповідає цьому навантаженні.
2
Демонтуйте стару покрівельну систему (це потрібно зробити в тому випадку, якщо мансарда будується у вже експлуатується будівлі) і встановіть несучу конструкцію мансарди. В якості несучої конструкції мансардного поверху найчастіше використовується поперечна рама з двома прольотами. Елементи цієї рами виготовлені шляхом з'єднання профілів сигми з тонкими стінками.
3
По контуру рами виконайте укладку прогонів, виготовлених з профілів швеллерного перетину. Відстань між прогонами має становити 60 сантиметрів. Завдяки тому, що прогони мають перфоровану сітку, жорсткість конструкції зменшується на 10% і на 90% зменшується її теплопровідність.
4
До того, як приступити до обшивки, укладіть ізоляційний шар. Для утеплення мансарди може використовуватися мінеральна вата або скловата. Щільність використовуваного утеплювача не повинна перевищувати 250 кг/м3.
5
Для запобігання появи конденсату з внутрішньої сторони покрівлі зробіть вентиляційний зазор між шаром утеплювача і покрівельним матеріалом. Ширина такого зазору повинна бути не менше 2,5 сантиметрів.
6
Виконайте монтаж нових вікон. В якості внутрішнього обшивального матеріалу використовуйте дерево, яке покрийте морилкою, а потім лаком. Проведіть проводку і встановіть світильники.
7
Облаштувати мансарду , щоб у ній було затишно, нескладно. Для цього розставте шафи, тумбочки, ліжка та інші предмети меблів за вашим бажанням. У тих місцях, де висота мансарди не перевищує 1,6 метра, рекомендується встановити вбудована шафа або іншу невисоку меблі.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь правил безпеки, працюючи на висоті!
Корисна порада
При будівництві мансарди використовувати можна лише те дерево, яке оброблено антипіренами, улучает вогнестійкість матеріалу.
Щоб максимально використовувати корисну площу будинку, існує кілька способів. В господарське або житлове приміщення при цьому можна перетворити і підвал, і горище. Для того, щоб перетворити простір під дахом в затишну кімнату, потрібно розробити проект і лише після цього приступати до його втілення в реальність.
Інструкція
1
Здавалося б, що простіше: прибратися на горищі, зробити косметичний ремонт, провести електрику, і житлова кімната готова. Але це далеко не так. Пристрій даху над житловим і нежитловим приміщенням значно відрізняється, так як буде піддаватися іншим навантаженням зсередини, так як в житловому приміщенні вологість повітря і тепло вище, ніж просто на горищі.
2
Краще всього передбачити мансарду ще на стадії закладки будинку. Форма даху повинна розроблятися з урахуванням того, у приміщенні під нею раціонально організується зручне житловий простір. Якщо дах ламана, то завдання зручності вирішується з легкістю. Якщо ж дах має складну форму, або покрівля важка, то тут необхідно, посилити каркас, який «з'їсть» значну частину простору під дахом.
3
Створення мансарди починають з утеплення кроквяної системи і обрешітки. Товщина утеплювача залежить від рівня низьких температур, а також від теплопровідності самого даху. Між утеплювачем і власне кроквами прокладається шар гідроізоляції, а після поверх теплоізолюючого шару укладають шар пароізоляції. Все це необхідно зробити, щоб уникнути скупчування конденсату. Потім всю систему обшивають гіпсокартоном.
4
Вікна в мансарді краще встановити пластикові з можливістю мікровентиляції. Зручність пластикових склопакетів в даному випадку проявляється в можливості додати вікну мансарди будь-яку геометричну форму.
5
Питання, що розмістити в мансарді відпадає, коли в будинку нестача житлового простору. Там можна влаштувати дитячу кімнату або кімнату для гостей. Якщо ж хтось із членів сім'ї шукає можливість займатися творчістю, то кращого варіанту, ніж розмістити в мансардному приміщенні майстерню або кабінет, немає.
6
Щоб позбутися відчуття тиску низької стелі, потрібно фарбувати весь простір приміщення в однотонний пастельний колір. Використання золотистих світло-коричневих відтінків також вітається.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Ga9fhiA0OjI