Як прибрати віск зі скла.

Романтична вечеря, новорічна ніч, затишний зимовий вечір: одним з приємних атрибутів подібного проведення часу є воскові свічки. Однак розплавлений віск дуже часто залишає плями на свічниках і інших скляних поверхнях. Щоб видалити його зі скла після затвердіння, необхідно провести ряд маніпуляцій.
Вам знадобиться
  • - дерев'яна лопатка;
  • - газета;
  • - праска;
  • - фен;
  • - ганчірки;
  • - гумові рукавички;
  • - респіратор;
  • - уайт-спірит.
Інструкція
1
Візьміть дерев'яну лопатку або паличку від морозива. Якщо шар воску на склі занадто великий, постарайтеся очистити цим предметом його максимальну кількість. Дійте обережно, щоб не пошкодити скляне виріб. Після такої обробки у вас повинен залишитися тонкий шар воску, який вже не можна знімати механічним впливом.
2
Увімкніть фен і встановіть його на режим максимально гарячого повітря. Направляйте струмінь на воскове пляма протягом 1 хвилини. Коли шар воску розм'якшиться, акуратно і швидко видаліть його. В даному випадку для нагрівання поверхні не можна користуватися іншими способами: вогонь або гаряча вода можуть пошкодити скло.
3
Якщо дозволяє площа скляної поверхні, скористайтеся праскою. Прикладіть лист газети на воскове пляма і кілька разів пропрасуйте дане місце праскою, поставленим на щадний температурний режим. Папір вбере надлишки воску, після чого ви зможете видалити її. Якщо пляма занадто велике, міняйте газету кілька разів. В результаті цієї процедури на склі повинно залишитися ледь помітне матове пляма.
4
Одягнувши гумові рукавички і по можливості респіратор, змочіть ганчірку уайтрспіритом або аналогічним розчинником. Протріть пляму, а потім відполіруйте поверхню іншої сухою ганчіркою. Якщо пляма не надто велике, спробуйте замінити уайт-спірит звичайним засобом для миття посуду з жиророзчинним ефектом.
Зверніть увагу
Якщо в процесі очистки скляного виробу ви підпалили віск, ні в якому разі не гасіть його водою: навіть невелике полум'я, погашене будь-якою рідиною, може привести до вибуху. Спробуйте погасити його піском або ганчіркою.
Корисна порада
Спробуйте придбати в магазині госптоварів спеціальний засіб для чищення будь-яких виробів від воскових плям. Наприклад, рідина Sure Clean марки Gi-Gi або Wax Away Candle Wax Remover бренду Weiman.