Як навчити дитину красиво говорити.

Грамотну мова приємно слухати, а коли красиво і виразно розмовляє дитина - це приємно подвійно. Уміння чітко і ясно викладати свої думки - великий плюс і запорука майбутнього успіху. Тому так важливо, щоб батьки навчили свого малюка красиво говорити.
Інструкція
1
Кращий учитель - особистий приклад. Намагайтеся говорити виразно і грамотно, позбудьтеся від негарних виразів і «слів - паразитів». Образи, а тим більше ненормативна лексика - табу, адже дитина копіює не тільки поведінку, а й мова батьків.
2
Спілкуйтеся з дитиною. Нехай він вам детально розповість, як пройшов його день. Уважно прислухайтеся до того, як каже малюк. Тактовно виправляйте його, пояснюйте значення слів, підказуйте правильну вимову і наголос.
3
Придбайте спеціальний посібник для навчання дітей правильної і красивої мови. Заняття за даними методикам допоможуть дитині закріпити навички читання, а також розширити словниковий запас і розвинути зв'язне мовлення. Головне, щоб такі уроки приносили радість і проводилися у вигляді гри.
4
Читайте якомога більше. Дитяче читання має бути різноманітним: казки, повісті, оповідання, дитячі енциклопедії. Це розширює словниковий запас дитини і робить мову більш яскравою і виразною. Практикуйте читання вголос, робіть це чітко і з виразом, щоб малюк запам'ятав правильну інтонацію і вимова.
5
Вчіть напам'ять вірші та скоромовки. Вірші тренують пам'ять і покращують дикцію, а скоромовки допоможуть вашій дитині навчитися чітко і красиво говорити.
6
Хваліть малюка навіть за невеликі успіхи: «Ти дуже добре сьогодні розповів вірш», «Як ти виразно прочитав казку, у тебе відмінна інтонація!». Такі слова - стимул для нових звершень, вони додадуть дитині впевненість у своїх силах.
7
Нехай дитина бере участь у ранках і святкових уявленнях. Під час домашніх репетицій поясніть малюкові, що якщо він буде занадто тихо, невиразно або навпаки швидко говорити, то глядачі мало що зрозуміють і залишаться незадоволені поданням. З часом дитина звикне до виступів на публіці, а його мова стане чіткою і ясною.
Приємно, коли дитина сама намагається писати красиво, і це в нього виходить. Але іноді доводиться потрудитися, щоб виробити гарний почерк. І тут потрібні зусилля не тільки дитини, а й батьків.
Інструкція
1
Квапливість - ворог хорошого почерку. Деякі діти намагаються швидше виконати письмові завдання, поспішаючи повернутися до ігор. Тому потрібно налаштувати дитину на те, що завдання повинне бути не просто виконано, а й виконано правильно і аккуратно.Основних моменту три: 1) Дитина повинна сидіти прямо, в правильній позе.2) Дитина повинна правильно тримати ручку.3) Дитина повинна навчитися координувати рухи пальців і всієї рукі.Часто дітям незручно писати, бо стіл занадто високий. Тому стіл (парту) і стілець потрібно вибирати відповідно зростанню дитини. Оптимальна відстань між грудьми і столом близько 2 см. Ноги потрібно тримати разом, спина повинна бути пряма. Також важливо, щоб ручка була зафіксована. Вона повинна лежати на середньому пальці, ближче до його кінчика. Вказівний і великий палець повинні притримувати її з іншого боку. Зовнішнє ребро долоні, мізинець і зап'ясті служать для опори руки під час письма. У такому положенні рука не буде напружуватися і дитина не буде втомлюватися. Також для відпочинку руки рекомендується робити упражненія.Лучше відразу виробити в дитини правильну позу при письмі і навчити зручно тримати ручку. Закріпилися невірні навички - небезпечні вороги красивого почерку.
2
І, звичайно, важливим фактором при виробленні красивого почерку є постійна практика. Тренуватися в написанні текстів можна в спеціальних прописях. Для дошкільнят навички правильного поводження з ручкою закладаються при малюванні. Дитину навчають правильному захопленню олівців і кисті, а потім вже малюк переносить цю звичку на поводження з ручкою. Раніше для вироблення красивого почерку використовували пір'яні ручки. Зараз можна також використовувати ручку з тонким стрижнем. Головне, щоб у ручки в залежності від натиску змінювалася товщина лінії. Це допоможе дитині виробити каліграфічний почерк.
3
Однак найважливіше умова - бажання дитини. Для цього можна створити елемент змагання. І, незважаючи на те, що для отримання хороших результатів необхідна вимогливість з боку батьків, обов'язково потрібно хвалити дитину за його успіхи. Тоді він сам захоче красиво писати і швидше цьому навчиться.