Як записати з відеомагнітофона на диск. Як записати відео на компакт диск з відеокасети.

Лише кілька років тому аналогові відеомагнітофони були у великій может. На великих касетах стандарту VHS залишилося досить багато записів. Фільми, концерти, запам'ятовуються моменти сімейного життя - далеко не повний перелік того, що хотілося б зберегти власникам колись популярної техніки. Їх можна оцифрувати і записати на диск .
Вам знадобиться
  • - відеомагнітофон;
  • - комп'ютер;
  • - карта відеозахоплення;
  • - піщущіх привід;
  • - програми UleadVideoStudio, VirtualDub ;
  • - пакет кодеків K-lite.
Інструкція
1
Оскільки ви маєте справу з аналоговою записом, вам необхідно зробити відеозахват. Підключіть відеомагнітофон до карти відеозахоплення. Чаші всього вихід відеомагнітофона під'єднується до входу карти, а аудіовихід - до аудіовходу звукової карти. Бажано відразу відрегулювати рівні.
2
Підключіть магнітофон. З допомогою прикладеної до карти захоплення програми визначте, в якій системі зроблено запис. Це може бути PAL або NTSC. Вони відрізняються один від одного як за пропорціями кадру і кількістю кадрів в секунду, так і способом передачі кольору. Оцифровувати потрібно в тій системі, в якій зроблено запис на касеті. Встановіть в утилітах карти захоплення відповідні параметри.
3
Відкрийте програму UleadVideoStudio. У ній також виставте дані про систему. Встановіть кодек оцифровки. Якщо місця на жорсткому диску багато, а запис не надто довга - виберіть кодек DV. Він дасть найкращу якість. Втім, не виключено, що для відтворення запис доведеться стиснути. Тому можна відразу зробити відеозахват в формат mp1 або mp2. Виберіть варіант "Запис зі звуком". Увімкніть відеомагнітофон на відтворення. Оцифровка пішла.
4
На жорсткому диску у вас повинен вийти файл у встановленому вами форматі, з розширенням avi або mp. Вирішіть, на якому пристрої ви будете його програвати. Це може бути комп'ютер, стандартний або універсальний DVD-плеєр. Для стандартного плеєра запишіть диск за стандартом VCD або DVD. І той, і інший диск можна створити у програмі UleadVideoStudio і в ній же записати. Якщо ж ви хочете переглядати запис на комп'ютері або універсальному відеоплеєрі, можете сконвертировать файл у формат avi.
5
Врахуйте, що якість запису на відеомагнітофоні досить низька, але деякі пакети кодеків дозволяють його злегка поліпшити. Так, наприклад, кодек DivX5 дозволяє збільшити дозвіл в два рази. Перед застосуванням необхідно перевірити, чи буде ваш магнітофон сприймати цей кодек.
Корисна порада
Перекодувати файл найкраще в програмі VirtualDub. Для запису на диск підійде і програма Nero.
Якщо задуматися, ще два десятиліття тому ніхто не думав про DVD-дисках - всі користувалися відеомагнітофонами з касетами формату VHS. Багато улюблених фільмів залишилося на тих відеокасетах. Швидше за все, половина з цих фільмів вже є на DVD-дисках, а деякі так і залишаються записані на диски. Наприклад, ваше весілля або весілля батьків. Буде прикро, коли касета зовсім зіпсується, а адже це пам'ять на все життя. Тому існують способи копіювання відео з касет формату VHS на DVD-диски.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення TV-тюнера для захоплення відео.
Інструкція
1
Для того, щоб записати відео з касети в комп'ютер необхідно встановити спеціалізоване програмне забезпечення. Іноді потрібна установка додаткової відеокарти, яка володіє функцією широкого захоплення відео: відеомагнітофони та відеокамери. Замість такої відеокарти може бути використаний TV-тюнер, що володіє функцією захоплення відео. Якщо говорити про захоплення відео в ноутбук, то тут все трохи складніше. Тому що в ноутбук неможливо встановити новий пристрій. Залишається один вихід - використовувати спеціальні перехідники.
2
Зупинимося на самому оптимальному варіанті, який підходить, як ноутбуку, так і комп'ютера. Підключіть TV-тюнер до вашого комп'ютера. Зверніть увагу, що з'єднання пристроїв має бути тільки «тюльпанами». Встановіть необхідні драйвера.
3
Здійсніть з'єднання 2 пристроїв: відеомагнітофона і комп'ютера.
4
Встановіть спеціалізовану програму, за допомогою якої буде зроблено запис потоку з тюнера. Найпопулярнішими програмами в цій сфері є Pinacle, Fly2000TV, EyeTV, KMPlayer, EyeTV, GB-PVR і багато інших.
5
Вставте відеокасету і включіть захоплення на тюнері. Приготуйте новий чистий диск для запису отриманого відео.