Як знизити температуру комп'ютера.

Істотний недолік сучасних компонентів ПК - дуже високе тепловиділення. Особливо це стосується процесора і ігрових відеокарт. Тому немає нічого дивного, що системний блок може сильно нагріватися, особливо в режимі високого навантаження. А якщо ще частота процесора та відеокарти розігнані, то температура комп'ютера може піднятися вище норми.
Інструкція
1
Для охолодження компонентів комп'ютера використовуються радіатори, до яких кріпиться кулер. Але з часом вони покривається пилом, відповідно, компоненти ПК охолоджуються гірше. Ось чому час від часу необхідно очищати радіатори від пилу і бруду. Щоб зробити це, відключіть комп'ютер від електромережі. Відкрийте кришку системного блоку.
2
Для чистки радіатора можна скористатися вологою серветкою. Найважче очищати від пилу «ребра» радіатора. Для цього можна скористатися м'якою акварельного пензликом. Також потрібно очистити і охолоджуючий кулер. Обов'язково звільніть від пилу поверхню материнської плати, жорстких дисків, відеокарти. В результаті даних маніпуляцій система охолодження буде працювати більш ефективно. Відповідно, загальна температура всередині системного блоку стане нижче.
3
Як варіант, для зниження температури можна встановити охолодження на жорсткі диски. Є кілька типів охолодження на HDD. Найпростіші і дешеві - це маленькі вентилятори, які кріпляться на поверхню жорстких дисків. Є більш дорогі варіанти, наприклад, великі радіатори, виконані у формі «кишені», в який і вставляється пристрій. Звичайно, якщо дозволяють кошти, краще придбати радіатор. Працює він безшумно, рівень охолодження краще, до того ж позбавляє від вібрацій жорсткого диска.
4
Знизити температуру всередині комп'ютера можна також за допомогою заміни штатного процесорного кулера, який встановлюється при зборці ПК, на більш ефективний. Існує велика кількість моделей вентиляторів. Дорожчі системи охолодження забезпечені великими радіаторами і кулерами великого діаметру. Такі вентилятори при меншій швидкості обертання не тільки знизять температуру комп'ютера, але і зроблять його роботу значно тихіше.
Щоб запобігти псуванню центрального процесора в результаті перегріву, необхідно постійно контролювати його стан. Природно, слід своєчасно реагувати в тому випадку, коли температура перевищує допустимі норми.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - термопаста;
  • - SpeedFan.
Інструкція
1
Для початку встановіть програму SpeedFan. Вона буде потрібно для аналізу стану центрального процесора і зміни параметрів роботи вентиляторів. Запустіть встановлене додаток. Вивчіть показання температурних датчиків. Якщо температура центрального процесора перевищує допустиму норму (60 градусів в пасивному режимі), то збільште швидкість обертання кулера, підключеного до ЦП.
2
Переконайтеся, що температура знаходиться в допустимому діапазоні. Якщо цього не сталося, то вимкніть комп'ютер і розберіть системний блок. Вимкніть від нього кабель живлення. Знайдіть кулер, встановлений на радіатор центрального процесора, і відключіть його від материнської плати. Тепер зніміть цей пристрій разом з радіатором.
3
Змастіть верхню сторону центрального процесора невеликою кількістю термопасти. Будьте вкрай обережні. Ні в якому разі не наносите пасту на жилки процесора. Протріть ганчірочкою сторону радіатора, прилеглу до процесора. Переконайтеся в тому, що на ньому не залишилося волокон. Встановіть радіатор і закріпіть його.
4
Протріть лопаті вентилятора, використовуючи для цього ватний диск, змочений в спиртовому розчині. Доможіться повної відсутності пилу і зайвих елементів на лопатях. Підключіть кабель живлення кулера до материнської плати. Зачекайте 20 хвилин, дозволивши термопасте розподілитися на поверхні центрального процесора.
5
Увімкніть комп'ютер і запустіть програму SpeedFan. Перевірте показники температурних датчиків. Якщо температура все ще занадто висока, то візуально оцініть роботу вентилятора. У тому випадку, якщо його лопаті обертаються повільно, замініть цей пристрій на більш потужний аналог. Спробуйте встановити додатковий кулер на задню стінку системного блоку. Це дозволить знизити температуру повітря всередині його корпусу.