Як зменшити вміст цукру в крові.

В організмі кожної людини глюкоза відіграє важливу роль: вона - основний енергетичний субстрат. Розщеплення глюкози супроводжується виділенням енергії, такої необхідної для протікання життєво важливих процесів. Від рівня цукру в крові залежить протікання біохімічних процесів в організмі, а також загальний стан людини. Ось чому при виявленні високого цукру в крові його потрібно нормалізувати.
Вам знадобиться
  • - медикаменти;
  • - дієтичні продукти;
  • - харчові добавки;
  • - вітаміни;
  • - овочі;
  • - фрукти;
  • - ягоди;
  • - гриби.
Інструкція
1
Зменшення вмісту цукру в крові можна досягти кількома способами. Перший з них - медикаментозне лікування. Для стабілізації рівня цукру в крові призначаються таблетки, які відносяться до групи сульфонілсечовини. Їх мета - стимулювання утворення інсуліну в підшлунковій залозі. Ще одна група застосовуваних препаратів - бігуаніди: ці таблетки посилюють абсорбцію цукру клітинами організму.
2
Один з ефективних методів стабілізації цукру в крові - лікування інсуліном. Введений в організм інсулін (препарат вводять у вигляді підшкірної ін'єкції) діє так само, як і інсулін, що виробляється підшлунковою залозою. Завдяки цьому вдається підтримати нормальний рівень цукру в крові.
3
Фізична активність і заняття спортом спалюють підвищену кількість основного «палива» організму - глюкози, а значить, зменшують зміст цукру в крові.
4
Величезне значення при стабілізації цукру в крові приділяється дієтичному харчуванню. В раціоні хворого на цукровий діабет обов'язково повинні бути присутніми продукти, що містять хром (м'ясо, сир, горох, боби, печінка і т.д.) і марганець (молоко, селера, оливкова олія, мед та інше).
5
Щоб знизити вміст цукру в крові, слід приймати пектини і інулін (це природні полісахариди). Вони значно знижують засвоюваність жирів і вуглеводів, виводять холестерин, а також перешкоджають росту гнильних бактерій в кишечнику.
6
цукрознижуючих дією володіють деякі фрукти, ягоди та овочі. Тому для зменшення вмісту цукру в крові рекомендується пити наступні соки: з плодів груші та кизилу, малини, бульб картоплі, листя білокачанної капусти і т.д. Також цукор знижують гриби, горох, городній салат і люцерна.
7
У народній медицині є чимало рецептів, як зменшити вмісту цукру в крові. Приміром, настій з кори осики (дві столові ложки кори потрібно залити півлітра води, довести до кипіння і варити протягом 10 хвилин, а після остудити і процідити). Потрібно пити по півсклянки настою за півгодини до прийому їжі.
Зверніть увагу
Медикаментозні препарати, що знижують вміст цукру в крові, можна приймати тільки за призначенням лікаря!
Корисна порада
Хворий на цукровий діабет повинен регулярно контролювати рівень цукру в крові. Зробити це можна самостійно за допомогою глюкометра.