Як виховати мисливську лайку.

Лайки - порода мисливських собак. Вони використовуються для полювання на ведмедів, хутрових звірів, копитних тварин, лісову і водоплавну дичину. Мисливська лайка повинна мати хороше чуття, слух і зір, дзвінкий голос, бути легкою, швидкою, спритною, витривалою в роботі і вміти добре плавати. Собака дуже ласкава, прив'язана до господаря і членам його сім'ї.
Інструкція
1
Не забувайте, що виховання мисливської собаки є етапом пізнання індивідуальних особливостей характеру вашого вихованця. Правильним вихованням щеняти досягається нормальне формування його нервової системи, вироблення цілого ряду навичок.
2
Як тільки маленьке цуценя з'явився у вашому будинку, відразу ж привчайте його до апортированию. Для цього використовуйте гумову іграшку, але краще заздалегідь підготувати ганчіркові подобу тіла птаха з пришитими до нього крилами качки. Такі уроки проводите кілька разів на день, до повного відпрацювання.
3
Шестимісячного цуценя починайте готувати до його першим виходів до лісу. Намагайтеся привчити собаку до контакту з вами, вона повинна навчитися відстежувати ваше пересування. Поступово лайка звикне стежити за вашим пересуванням по слідах і на слух.
4
Прогулянки по лісі дозволять цуценяті навчитися долати різні перешкоди. Одночасно привчайте собаку справлятися з водними перешкодами. Для початку це можуть бути невеликі калюжі або струмки. Вибираючи місце для відпочинку, намагайтеся сісти на березі озера або річки. Молода лайка сама піде нишпорити в прибережних кущах, заходячи у воду, витягуючи з дна гнилушки, коріння, тим самим буде самостійно привчатися до води. Продовжіть відпрацювання апортировки вже з води.
5
Особливу увагу зверніть на відпрацювання забороняє команди «не можна». За вашій команді собака повинна відразу ж припиняти будь-яке небажане дію. Одночасно привчайте свого вихованця команді «до мене», «сидіти» і підкликання свистком. Придбайте свисток більш високого тону, тоді він буде краще сприйматися слуховим апаратом лайки.
6
Перед відкриттям полювання на качку приведіть собаку в качині угіддя та познайомте з запахом птиці. Це можуть бути дикі качки, а можна поїхати на спеціальну тренувальну станцію і показати лайці підсадну качку.
Лайки з давніх часів супроводжували людину на полюванні. Ці красиві північні собаки - не тільки природжені мисливці, а й вірні друзі. Якщо ви вирішили придбати для себе таку собаку, при виборі щеняти слід бути дуже уважними. Переконайтеся також, що ви зможете створити для лайки відповідні умови утримання.
Інструкція
1
Визначте конкретну породу собаки, яку ви розраховуєте придбати. Лайки - загальна назва для безлічі порід мисливських і їздових собак. Найбільшого поширення в Росії отримали карело-фінська, западносибирская, східносибірська і російсько-європейська лайки. Кожна порода має свою зону поширення і цільове призначення.
2
Зверніться в клуб службового собаківництва або мисливське товариство вашого регіону. Саме там можна отримати детальну інформацію щодо заводчиків лайок. Найкращих представників цих собак можна знайти в спеціальних розплідниках. На сьогоднішній день визнаними центрами селекційної і племінної роботи з лайками в Росії вважаються Москва і Санкт-Петербург, але розплідники для розведення цих собак є і в інших регіонах.
3
Відмовтеся від спокуси придбати лайку з рук за оголошенням у газеті. У цьому випадку вам ніхто не зможе гарантувати чистоту породи. Справа в тому, що лайка не тільки повинна мати підтверджену родовід. Краще всього, якщо батьки цуценя мають досвід роботи в полі і відрізняються хорошими робочими характеристиками. Лайка, придбана в мисливському розпліднику, як правило, відповідає всім необхідним стандартам.
4
Оцініть пропонованих вам цуценят і виберіть найбільш вгодованого і активного. Мляві цуценята, що проявляють апатію і не вміють поборотися за запропоновану їжу, найімовірніше, не зможуть добре нести службу. Вибирати цуценят найкраще по досягненні ними півторамісячного віку, коли їх відривають від матері.
5
Ознайомтеся з родоводом вподобаного вам цуценя лайки. Якщо ви купуєте собаку через розплідник, то можете бути впевнені, що документи будуть відповідати вимогам Російської кінологічної федерації. Але все ж перевірте метрику цуценя і укладіть договір з заводчиком про купівлю-продаж.